Szkoły zamknięte – komunikacja wejdzie w tryb wakacyjny?

infotrans
12.03.2020 07:30

11 marca rząd podjął decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych na dwa tygodnie. Czy cała komunikacja w Polsce przejdzie w tryb wakacyjny? Pierwsza taką decyzję podjęła Gdynia.

11 marca rząd podjął decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych na dwa tygodnie.

-„Podczas posiedzenia zespołu zarządzania kryzysowego podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych na dwa tygodnie; placówki będą zamknięte od poniedziałku – poinformował w środę premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki podkreślał, że epidemia koronawirusa może stać się globalną pandemią. Przypomniał, że liczba zachorowań zwiększa się we wszystkich krajach europejskich. Podkreślił, że wirus może szczególnie rozwijać się w dużych skupiskach ludzi. „Na spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych, a także szkół wyższych na dwa tygodnie od poniedziałku” – poinformował szef rządu.

-„Od jutra te placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego, jednak ze względu na to, że niektórym rodzicom może być trudno zorganizować opiekę tak szybko, z dnia na dzień, to w dniu jutrzejszym i w piątek placówki będą otwarte. W klasach nauczyciele będą mogli pilnować niejako dzieci, po to, by umożliwić logistykę, od strony praktycznej zorganizowanie opieki nad dziećmi” – dodał Morawiecki.

Tryb wakacyjny w Gdyni

W związku z odwołaniem zajęć w szkołach i uczelniach, w dniach 16 – 27 marca 2020 r., w większości polskich miast zaczną pewnie obowiązywać w dni powszednie rozkłady jazdy ważne w dni wolne od nauki szkolnej (jak w ferie).

Pierwszy taki ruch wykonała Gdynia, która dodatkowo w tych dniach zawiesza funkcjonowanie tras  244 i 265.

Z kolei w soboty, niedziele i święta obowiązują stałe rozkłady jazdy.