Szczecin z umową na przebudowę Muzeum Komunikacji
Podpisano umowę na przebudowę szczecińskiego Muzeum Technikii Komunikacji – poinformowały w poniedziałek służby prasowe miasta.
Za ponad 18mln zł ma powstać łącznik między siedzibą muzeum a pobliską kamienicą, a samakamienica ma być przebudowana.
Co się zmieni?
„W ramach inwestycji zaplanowano adaptację istniejącej kamienicyna potrzeby Muzeum Techniki i Komunikacji oraz rozbudowę o łącznik pomiędzykamienicą a obecnym budynkiem muzeum” – poinformował w poniedziałekrzecznik prasowy miasta ds. inwestycji Piotr Zieliński.
W łączniku – jak podał rzecznik – znajdzie się wejście domuzeum, a także szatnie, recepcja i strefa ekspozycyjna. Po przebudowie wkamienicy znajdą się m.in. sale edukacyjne, sala konferencyjna i czytelnia.”Łącznik, jak i kamienica dostosowane będą do potrzeb osóbniepełnosprawnych” – zapewnił Zieliński.
Inwestycja ma się zakończyć do 1 października 2021 r.;wykona ją za blisko 18,3 mln zł Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „EBUD”– Przemysłówka Spółka z o.o.
Projekt inwestycji przygotowało konsorcjum szczecińskichbiur projektowych CH2 Architekci Sp. z o.o. Sp.K. oraz NAAN Architekci Sp. zo.o. Sp.K.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Muzealna historia
Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie – ZajezdniaSztuki powołane zostało w 2016 r. Znajduje się w zabytkowej zajezdnitramwajowej z 1912 r. przy ul. Niemierzyńskiej. W zbiorach placówki sątramwaje, autobusy, samochody, motocykle, rowery, a także pojazdy nietypoweoraz m.in. sprzęt gospodarstwa domowego. Wśród eksponatów znajdują sięmikrosamochód Smyk czy Fiat 126p w wersji terenowej.
Od listopada ub.r. w muzeum można oglądać wystawęprzedmiotów wyprodukowanych w szczecińskich fabrykach Stoewerów. Wystawa”Stoewer – jakość ze Szczecina” poświęcona jest przedwojennymzakładom Stoewerów i rodzinie fabrykantów. Można tam podziwiać m.in. sześćsamochodów, 50 maszyn do szycia i blisko 30 maszyn do pisania wyprodukowanych wprzedwojennych fabrykach.(PAP)
„