Starachowickie zielone przystanki postawi MM2021

infotrans
01.09.2022 16:00

9 sierpnia Gmina Starachowice podpisała umowę z firmą MM2021 z Koźmina Wielkopolskiego na wykonanie czterech zielonych wiat przystankowych

Przypomnijmy, że miasto musiało dwukrotnie ogłaszać przetarg. za pierwszym razem oferty były zbyt drogie i dopier powtórka przyniosła rozstrzygnięcie. Tym samym spółka MM2021 (po kontrakcie także z Koninem) wyrasta na krajowego specjalistę od ekologicznych wiat. Okres realizacji zamówienia to 4 miesiące.

Do dwóch razy sztuka

Za pierwszym razem o starachowickie zamówienie ubiegały się dwie firmy:

  • MM2021 Sp. z o. o. – za cenę 385 496,76 PLN,
  • ELKAM Producent Reklam Marcin Kamiński – za cenę 290 280,00 PLN.

Budżet zamawiającego wynosił wówczas 250 000,00 PLN. Do najtańszej oferty nie brakowało dużo. Okazało się jednak, że ELKAM podlegałaby odrzuceniu bowiem jej oferta była niezgodna z warunkami zamówienia, gdyż wykonawca nie załączył do oferty wymaganych kosztorysów ofertowych. W tej sytuacji miastu została tylko jedna możliwość – unieważnienie przetargu.

Za drugim razem Starachowice ponownie otrzymały dwie oferty i to od tych samych, z czego ponownie tańszą propozycję ELKAM odrzucono. „Na placu boju” została spółka MM2021 i to jej propozycja ostatecznie wybrana została jako najkorzystniejsza – mimo, że nie była najtańsza. Wartość zamówienia to 387.806,16 PLN brutto.

Dodajmy, że to zamówieni ma dofinansowanie w ramach unijnego projektu „Poprawa komunikacji publicznej w Starachowicach poprzez modernizację infrastruktury i zakup taboru niskoemisyjnego”.

Pierwsze otwarcie ofert

Starachowickie zielone wiaty  

Przedmiotem zamówienia była dostawa i montaż 4 zielonych wiat przystanków komunikacji miejskiej w Starachowicach, dwóch przy ul. Kolejowej oraz dwóch przy ul. Konstytucji 3 Maja. Wiaty przystankowe zostały zaprojektowane jako obiekty parterowe, z dachem płaskim w formie zielonego trawnika i niskiej roślinności. Warstwa wegetacyjna, na której zasiana zostanie trawa, ma przechodzić z dachu, przez pochyloną ścianę do skrzyni projektowanej wraz z siedziskiem. Powierzchnia biologicznie czynna zostanie zwiększona powyżej 10 m2.

Zaprojektowano konstrukcję nośną dachu z elementów stalowych. Poszycie elewacji stanowić mają deski oraz kantówki drewniane sosnowe lub świerkowe w układzie pionowym polakierowane w kolorze naturalnym. Obiekt zostanie wyposażony w instalację oświetleniową LED, do oświetlenia ogólnego oraz gabloty. Wszystkie rośliny (przeznaczone do wiat) z danej odmiany powinny być jednakowe w formie, wysokości i stanu zaawansowania w rozwoju. Krzewy powinny być żywotne, dobrze ukorzeniane i o formie charakterystycznej dla danego gatunku i odmiany. Mają być wolne od chorób i szkodników z dużym i zdrowym systemem korzeniowym, bez śladów uszkodzeń.

Drugie otwarcie ofert