Ratownicy ćwiczyli w tunelu Trasy Łagiewnickiej. Wypadek autobusu
Ćwiczenia pod nazwą "Trasa 2022" odbyły się w nocy z wtorku na środę (25/26 października) w środkowym tunelu nowo otwartej Trasy Łagiewnickiej.
Wzięło w nich udział blisko 100 strażaków i 25 pojazdów straży, policji, pogotowia i innych służb z Krakowa oraz Oświęcimia wzięło udział w nocnych ćwiczeniach na okoliczność wypadku masowego z udziałem dużej liczby poszkodowanych.
pięć godzin
Tuż przed rozpoczęciem akcji z głośników nadano sygnał z komunikatem nakazującym opuszczenie tunelu i zamknięto przejazd na całej długości Trasy. Akcja rozpoczęła się chwilę po godz. 21 i trwała do 2 w nocy. Na ten czas zostały wyznaczone objazdy.
Akcja ratunkowa dotyczyła uwalniania rannych z wypadku autobusu z samochodem osobowym. Jednym z jej zadań było sprawdzenie koordynacji służb ratowniczych w tych warunkach.
"Ćwiczenia obejmują realizację dwóch bloków tematycznych tj. działań ratowniczych podczas wypadku masowego z udziałem dużej ilości osób poszkodowanych , oraz realizacji działań specjalistycznych w zakresie ratownictwa medycznego, technicznego, chemiczno–ekologicznego" - poinformował Bartłomiej Rosiek z biura prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Tunelowy debiut
Była to pierwsza tego typu akcja w tunelach Trasy Łagiewnickiej. Wzięły w niej udział zastępy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa, przedstawiciele "Trasy Łagiewnickiej SA. w Krakowie", MPK w Krakowie oraz służb współdziałających.(