Poznań wprowadza nowa wersję myMPK
W lutym tego roku poznańska aplikacja po raz kolejny została zaktualizowana.Jest teraz bardziej przejrzysta i intuicyjna.
Aplikacja myMPK jest już dostępna na iOS. Pasażerowie mogą też skorzystać znowych funkcji. Dodano m.in. rozkład jazdy z wyszukiwarką dlaposzczególnych linii i przystanków, a Wirtualny Monitor został wzbogacony opiktogramy informujące o cechach pojazdu.
Od 2017
Aplikacja myMPK, poprzez którą można szybko uzyskaćinformacje na temat komunikacji miejskiej, powstała jesienią 2017 roku i odtego czasu – zgodnie z oczekiwaniami użytkowników – stale jest udoskonalana. Wlutym tego roku, już po raz kolejny, została zaktualizowana. Tym razemaplikacja zyskała nowy wygląd, przez co korzystanie z niej jest prostsze ibardziej intuicyjne. Dodany został rozkład jazdy – jako alternatywa dlaWirtualnego Monitora – a sam Monitor wzbogacono o piktogramy informujące ocechach pojazdu, który realizuje dany kurs.
Piktogramami oznaczane są kursy realizowane pojazdami:niskopodłogowymi, z niską podłogą w środkowym członie, niskopodłogowymi zrampą, z niską podłogą w środkowym członie z rampą, z możliwością zakupubiletów, z możliwością przewozu rowerów, wyposażonymi w klimatyzację,wyposażonymi w ładowarki USB. W aplikacji można również zobaczyć rzeczywistyczas odjazdu autobusów i tramwajów z przystanków początkowych.
– Co jednak najważniejsze, aplikacja jest już dostępna nietylko dla użytkowników urządzeń z systemem Android, ale również iPhone -informuje Agnieszka Smogulecka,rzeczniczka prasowa MPK Poznań. – Dotyczy to również osób z dysfunkcjamiwzroku. Aplikacja, w tym będący jej elementem Wirtualny Monitor, ma funkcjęczytania informacji przez syntezator mowy. O ile w wersji na Androidwykorzystano rozwiązanie „Voice Assistant” – system opiera się nawykorzystaniu gestów palcami, dotknięć oraz przesunięć po ekranie telefonu- wersję na platformę iOS wyposażono wanalogiczny system „Voice over”.
Komunikacyjne opinie
Użytkownicy myMPK nadal mogą korzystać z systemuzapamiętywania najczęściej używanych przystanków oraz wyszukiwania tychnajbliżej położonych według GPS. Aplikacja powiadomi o zdarzeniachkomunikacyjnych, będzie można dzięki niej zapoznać się także z planowanymizmianami w komunikacji. Pozostaje również przycisk szybkiego łączenia z BiuremPoznań Kontakt, prowadzącym Serwis Informacji Pasażerskiej.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
MPK Poznań nadal pracuje nad tym, aby aplikacja jaknajlepiej mogła służyć użytkownikom. Ciągle zbiera też opinie, któreuwzględnia, rozważając nowe rozwiązania. Uwagi można przesyłać, korzystającm.in. z opcji „Sonda” dostępnej w aplikacji.
„