Poznań: SMS-owe powiadomienia o utrudnieniach
Od 1 czerwca MPK Poznań będzie ostrzegać pasażerów o utrudnieniach w komunikacji za pomocą SMS-ów. Żeby otrzymać takie ostrzeżenie trzeba zarejestrować się do bazy użytkowników systemu wysyłając wiadomość pod numerem 4320 z hasłem MPK. Powiadomienia będą dotyczyć wstrzymania komunikacji, która będzie trwać dłużej niż godzinę.
Po wybuchu gazu na Jana Pawła II w październiku ubiegłego roku przez wiele godzin nie było komunikacji tramwajowej. Podobnie było na Głogowskiej u zbiegu z ulicą Śniadeckich, gdy doszło do awarii wodociągowej. Tramwaje przez kilka godzin nie jeździły też ulicą Grunwaldzką, gdy w marcu tego roku zginął pijany mężczyzna, który przechodził w niedozwolonym miejscu przez tory.
Od 1 czerwca tego roku o każdym takim przypadku MPK będzie powiadamiać pasażerów wysyłając do nich SMS-y.
Z tej nowej usługi będzie mógł skorzystać każdy kto wyśle ze swojego telefonu wiadomość pod numer 4320 z hasłem MPK. W odpowiedzi otrzyma wiadomość ?MPK ? dodało twój numer do bazy danych, otrzymasz wiadomość o awariach trwających powyżej 1 godziny?.
Korzystanie z tej usługi i otrzymywanie powiadomień jest dla użytkowników bezpłatne. Jedyny koszt, który będzie trzeba ponieść to koszt pierwszego SMS-a rejestracyjnego zgodny z taryfą operatora.
Za usługę, czyli za każdego SMS-a wysyłanego do użytkownika, płacić będzie Miasto Poznań.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Wysyłanie powiadomień o utrudnieniach w komunikacji przeprowadzane będzie pilotażowo od 1 czerwca do 31 lipca przez MPK Poznań Sp. z o.o. i Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania.
– Zdecydowaliśmy się na pilotaż tego systemu, bo wiemy jak wielką rolę dla sprawnej komunikacji spełnia szybka, nowoczesna i skuteczna informacja ? mówi Wojciech Tulibacki, prezes Zarządu MPK Poznań Sp. z o.o.
MPK korzysta z wielu kanałów komunikacji z pasażerami. W działania informacyjne przewoźnik angażuje tradycyjne media, informacje przekazuje poprzez stronę internetową, Facebook i inne portale społecznościowe, ale nie rezygnuje też z konwencjonalnych dróg informowania za pośrednictwem komunikatów na przystankach i w pojazdach. Dotyczy to zwłaszcza tych utrudnień w komunikacji, które przewidujemy. Wysyłanie ostrzeżeń za pomocą SMS pozwoli dotrzeć z informacją o tych utrudnieniach, które są rezultatem zdarzeń nagłych i nieoczekiwanych, takich jak awarie czy wypadki.