Nowe mundury dla pracowników łódzkiego MPK
Aż 1866 pracownikówMPK – Łódź otrzyma nowe umundurowanie. Po raz pierwszy oprócz kierowców imotorniczych dostaną je etatowi kontrolerzy oraz pracownicy Zakładu PrzewozuOsób Niepełnosprawnych.
Za nowe stroje i obuwie odpowiadają cztery firmy, w tymłódzka Telimena, która w ubiegłym roku uszyła umundurowanie dla pracownikówNadzoru Ruchu MPK – Łódź. W tym rokujako pierwsi nowe umundurowanie otrzymali kierowcy, którzy w najbliższą sobotębędą reprezentować Łódź w Berlinie podczas europejskiego konkursu nanajlepszego kierowcę autobusu komunikacji miejskiej (Bus-EM European BusdriverChampionship).
W umundurowaniu łódzkich kierowców i motorniczych pojawiłosię kilka nowości, o które wnioskowali łódzcy prowadzący. Przede wszystkimpolówki zostały wykonane z nowego materiału, wykorzystywanego głównie wstrojach dla sportowców. Mowa o coolmaxie, czyli włóknie poliestrowym, któregłównie ma się sprawdzać w sezonie letnim. Oczywiście zwolennicy tradycyjnychdzianin nadal mają do dyspozycji polówki wykonane z bawełnianej tkaniny zwanej”piką”. W koszulach na długi rękaw zmienił się jedynie model kołnierzyka. Model”słowacki”, który wyszedł już z mody, został zastąpiony przez model klasyczny.Z męskiego umundurowania zostały też wycofane niemodne już kurtki „szwedki”.Zastąpiły je klasyczne marynarki. W przypadku umundurowania pań prowadzącychpozostawiono żakiety. Zmodyfikowana teżzostała kurtka zimowa. Ma ona przypinany polar jako ocieplenie. Poza tym jestmożliwość noszenia samej bluzy polarowej. Zwiększył się również asortyment wprzypadku obuwia damskiego. Panie mogą wybrać nowy model butów jesienno/wiosennych na koturnie oraz nowy model butów letnich.
Za nowe umundurowanie odpowiadają firmy: Skolimtex (koszule,bluzki) San Marko (bezrękawniki), Gabut (obuwie) i przede wszystkim Telimena(polówki, kurtki, spodnie, spódnice, żakiety marynarki, bluzy polarowe, płaszcze wielofunkcyjne,krawaty, apaszki, rękawiczki). Telimena zdjęła już miarę z kierowców z ZajezdniNowe Sady oraz motorniczych z Zajezdni Telefoniczna by mogła dla nich uszyć jaknajbardziej dopasowane i wygodne stroje. Natomiast dzisiaj mierzy kierowców zZajezdni Limanowskiego, a jutro motorniczych z Zajezdni Chocianowice.Prowadzący będą mogli używać dotychczasowych strojów do 2021 r. Umowy zawarte zczterema firmami odpowiedzialnymi za nowe umundurowanie opiewają łącznie na ok.4,1 mln zł.
Nowe stroje otrzyma:
– 1028 kierowców autobusów
– 774 motorniczych
– 56 pracowników Zakładu Przewozu Osób Niepełnosprawnych
– 8 etatowych kontrolerów biletów
Kierowcy i motorniczemu na umowie o pracę na czas określonyprzysługuje:
– 2koszule/bluzki (długi rękaw)
– 2koszule/bluzki (krótki rękaw) lub koszulka polo męska/ damska (krótki rękaw)
– 1krawat/apaszka
– 1pulower męski/ damski
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
W chwili podpisania umowy na czas nieokreślony kierowcy imotorniczowie dostają “komplet podstawowy”:
– 1marynarka całoroczna/ żakiet całoroczny
– 2 paryspodni całorocznych (garniturowe) męskie/damskie albo spodni bawełnianych(męskie) lub 2 spódnice całoroczne
– 1 kurtkawielofunkcyjna/płaszczyk wielofunkcyjny
– 2koszule/bluzki (długi rękaw)
– 4koszule/bluzki (krótki rękaw) lub koszulka polo męska/ koszulka polo damska(krótki rękaw)
– 1krawat/apaszka
– 1 bluzapolar męska/damska
– 1półbuty całoroczne męskie/półbuty całoroczne damskie
– 1 botkizimowe lub półbuty całoroczne lub półbuty letnie męskie/damskie
„