Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

MPK Wrocław dla dużych rodzin

infotrans
23.12.2015 21:31

Radni przyjęli projekt prezydenta Wrocławia w sprawiebezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla rodzin wielodzietnych, którekorzystają z programu ?2 + 3 i jeszcze więcej?. We Wrocławiu z programukorzysta około 4500 rodzin. 

Od kilku miesięcy w Urzędzie Miejskim trwały prace nadwprowadzeniem nowej taryfy na bilety komunikacji miejskiej dla rodzinwielodzietnych. Na sesji 22 grudnia miejscy radni zdecydowali o wprowadzeniuzmian, które będą obowiązywać od ferii zimowych:

darmowe przejazdy komunikacją miejską, w trakcie całegoroku, dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 24 lat (przed zaproponowaną zmianądzieci i młodzież miały uprawnienie do bezpłatnego korzystania z komunikacjimiejskiej w soboty, niedziele i święta),

darmowe przejazdy komunikacją miejską dla rodziców iopiekunów we wszystkie soboty, niedziele i święta.

Wstępnie o planach związanych z rozszerzeniem katalogu ulginformował w kwietniu 2015 r. radnych Rady Miejskiej Wrocławia dyrektorDepartamentu Spraw Społecznych w trakcie obrad Komisji Rodziny, Zdrowia i SprawSocjalnych oraz Komisji Budżetu i Finansów przy okazji referowania sprawozdaniaz realizacji programu pomocy dla rodzin wielodzietnych ?2 + 3 i jeszczewięcej?.

? Oferta dotyczy rodzin, które przystąpiły bądź przystąpiądo programu pomocy dla rodzin wielodzietnych ?dwa plus trzy i jeszcze więcej? ?mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Uzasadnienie uchwały: Zmiana ma na celu zmniejszenieobciążenia budżetu rodzin, zwłaszcza tych ze słabą kondycją materialną (ok. 22%wrocławskich rodzin wielodzietnych wymaga wsparcia pomocy społecznej).Przyznanie ww. prawa przyczyni się do obniżenia kosztów utrzymania dzieci,zwłaszcza tych w wieku szkolnym, które dojeżdżają do placówek oświatowych,niejednokrotnie znacznie oddalonych od miejsca zamieszkania. Wprowadzenie ww.praw będzie również wpływało na efektywniejsze korzystanie z form pomocy,oferowanych przez gminę w ramach Programu ?2+3 i jeszcze więcej?, a tym samymna zwiększenie szans rozwojowych dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych.Działania te wpisują się w ogólnopolską polityką wspierania rodzinwielodzietnych, poprzez nadawanie im uprawnień, mających wpływ na ich sytuacjęekonomiczną, oraz promowania modelu rodziny wielodzietnej i jej pozytywnegowizerunku.