Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Ile może kosztować zielony przystanek? Środa Wlkp. robi rozeznanie na rynku

infotrans
23.03.2022 17:00

Środa Wielkopolska chce zrobić rozeznanie na rynku w zakresie kosztu zielonych przystanków. Miasto przymierza się bowiem do inwestycji na wykonanie zielonych dachów na przystankach autobusowych dotyczącej realizacji zadania pod nazwą: „Zielone przystanki w Środzie Wielkopolskiej”.

Miasto chce, aby inwestycja była zrealizowana w ciągu 180 dni, co też musi być uwzględnione w przygotowywanym przez wykonawcę kosztorysie.

Dane do wyceny

Urzędnicy chcą poznać cenę za wykonanie dwóch zielonych dachów ekstensywnych na przystankach autobusowych przy ul. Inwalidów Wojennych w Środzie Wielkopolskiej. W wycenie powinien być uwzględniony system dachu zielonego składający się z następujących elementów:

  • warstwy antykorzeniowej oraz hydroizolacyjnej tj. folii wykonanej z wysokoodpornego PVC.  Folia ma być całkowicie odporna na działanie wilgoci, elastyczna w niskich temperaturach, odporna na zniszczenia, antypoślizgowa,
  • warstwy separacyjno-ochronnej tj. geowłókniny poliestrowej o dużej gęstości wykonanej z włókien ciągłych,
  • warstwy drenażowo-retencyjnej tj. płyty drenażowej stworzonej z mieszanki utwardzonego polietylenu HDPE,
  • warstwy podkładowo-retencyjnej tj. wegetacyjnej maty mineralnej stworzonej z higroskopijnych włókien naturalnych oraz poliestrowych.  Ma być odporna na tworzenie się grzybów, a jej struktura powinna być specjalnie igłowana w celu utworzenia zwartego, solidnego produktu,
  • maty rozchodnikowej tj. maty wegetacyjnej, w której skład wchodzi minimum 5 gatunków rozchodnika,
  • listwy krawędziowej – wykonanej z aluminium, pełniącej funkcję obrzeża zamykającego. Listwa musi zapewniać swobodny odpływ wody opadowej poprzez odpowiednie otwory.

zielony kosztorys

Miasto chce, aby inwestycja była zrealizowana w ciągu 180 dni, co też musi być uwzględnione w przygotowywanym przez wykonawcę kosztorysie.

Oszacowana przez firmy cena oferty powinna zawierać wszystkie koszty jakie wykonawcy uważają za niezbędne do poniesienia dla prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia m.in. zysk wykonawcy, koszty transportu oraz wszystkie wymagane przepisami podatki i opłaty, a w szczególności podatek VAT.

Miasto chce poznać oferty cenowe wykonawców do dnia 25 marca.