Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

EPOMM – czyli kompendium wiedzy o transporcie publicznym

infotrans
30.03.2012 15:06

Dzięki wsparciu programu Intelligent Energy Europe (IEE) EPOMM –European Platform on Mobility Management (Europejska Platforma zarządzania Zrównoważonym Transportem) (www.epomm.eu) –stworzyła dwie nowe szybko rozwijające się usługi.
TEMS czyli narzędzie w kierowaniu udziałem poszczególnych środków transportu (modal split) EPOMM jest narzędziem internetowym umożliwiającym dostęp do danych dotyczących udziałów poszczególnych środków transportu w ponad 330 miastach z całej Europy i których liczba stale rośnie. Jest to pierwsza publikacja, która umożliwia łatwy dostęp danych na szeroką europejską skalę. Równie łatwa jest okresowa aktualizacja stale rozwijającej się bazy poprzez upload (www.epomm.eu/tems/upload) miejskich zasobów informacji. Użytkownicy mają możliwość identyfikacji interesujących ich miast bezpośrednio z mapy lub porównywać grupy miast przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi poszukiwania i kryteriów wyboru. Umożliwia to np. porównywanie europejskich miast z grupy o populacji od 100 000 do 200 000 mieszkańców, w których udział ruchu rowerowego przekracza 10%. Celem EPOMM jest zapewnienie danych dotyczących „modal split”dla ponad 600 europejskich miast o populacji przekraczającej 100 000 mieszkańców. Akcja ma sprzyjać wspieraniu dyskusji w zakresie standaryzacji tego typu danych dla Europy.
Kraje zrzeszone w EPOMM mają na celu umożliwienie wykorzystania program MaxEva jako narzędzie dla oceny skuteczności wdrażanych przez nie programów i środków zarządzania zrównoważonym transportem. MaxEva jest interaktywnym narzędziem internetowym, które służy wspieraniu miast w ocenie i zbieraniu danych do monitorowania projektów. Program zapewnia pogląd do bieżących rezultatów w dowolnym czasie podczas trwania projektu automatycznie obliczając skutki w zakresie „modal splitu”, redukcji przejeżdżanych kilometrów oraz redukcji emisji CO2. Dzięki przyjaznej użytkownikowi mapie oraz narzędziom wyszukiwania wg kryteriów można w łatwy sposób dotrzeć zaawansowanego zakresu informacji o projektach, przy których wykorzystywany był już program MaxEva. Link: www.epomm.eu, www.epomm.eu/tems, www.epomm.eu/maxeva .