Czy oznaczenia dla niewidomych w metrze sprawdzają się? Ankieta
Pod koniec 2017 r. nastacjach I linii metra warszawskiego zostały zamontowane oznaczenia dotykowetj. tablice tyflograficzne oraz nakładki brajlowskie na poręczach.
Teraz Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. Dostępnościprosi osoby niewidome i słabowidzące o wypełnienie ankiety w celu pozyskaniarzetelnych i reprezentatywnych ocen bezpośrednich użytkowników.
Ankieta ma na celu zebranie informacji o sposobachsamodzielnego podróżowania osób niewidomych i słabowidzących po Warszawie, wtym przygotowywania się do podróży, procesu uzyskiwania informacji o drogachdotarcia w planowane miejsca.
Zadaniem ankiety jest także stworzenie oceny czytelności iprzydatności zastosowanego na stacjach warszawskiego metra stopniowania informacjidotykowej o przestrzeni poprzez tablice dotykowe na antresolach, nakładkibrajlowskie na poręczach prowadzących zarówno do wyjść na zewnątrz jak i naschodach prowadzących na perony oraz tablic dotykowych na peronach. Dotyczy onauzyskiwania informacji na stacjach metra bez pomocy osoby widzącej (przewodnika)czy innych podróżnych.
Ankieta posłuży także do wypracowania rekomendacji, jakieinformacje w jakiej przestrzeni stacji metra potrzebne są samodzielniepodróżującym osobom niewidomym i słabowidzącym oraz w jakim zakresie istniejącysystem wymaga modyfikacji.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Ankieta indywidualna dlaużytkowników niewidomych i słabowidzących w wersji standardowej oraz drukupowiększonym znajduje się pod tym odnośnikiem.
„