Czy młodzi warszawiacy korzystają z Karty Ucznia? [FILM]
Karty ucznia ma jużblisko 90 proc. uprawnionych, w domowych portfelach pojawiły się dodatkoweoszczędności a z komunikacji miejskiej korzysta więcej pasażerów. Niespełnatrzy miesiące temu w stolicy wprowadzono bezpłatne przejazdy dla uczniów szkółpodstawowych i gimnazjów.
{https://www.youtube.com/watch?v=HRxP96lpQDk}
Na tym rozwiązaniukorzystamy wszyscy. Uczniowie nie muszą już kasować, a rodzice kupować biletówi odwozić swoich pociech. Co oznacza oszczędności dla domowych budżetów wwysokości od 660 do ponad tysiąca złotych rocznie na jedno dziecko i mniej autna stołecznych ulicach. Wydaliśmy już rekordową liczbę ponad 142 tys. kartczyli ma je już 90 proc. uprawnionych. Co ważne – rośnie liczba pasażerów anajmłodsi przekonują się do zalet warszawskiego transportu publicznego –mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.
Bardzo się cieszę, żedzięki wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uczniów szkółpodstawowych i gimnazjów jeszcze więcej dzieci dojeżdża na zajęcia autobusami,tramwajami, metrem czy koleją – mówi Katarzyna Strzegowska, dyrektor PionuFinansowego Zarządu Transportu Miejskiego. Tojest ważne również dlatego, że kształtuje dobre nawyki komunikacyjne już odnajmłodszych lat. Dzieci, które poznają zalety komunikacji miejskiej, gdydorosną również będą naszymi pasażerami. Warto dodać, że od czerwca przybyłonam ponad 70 tys. pasażerów, którzy wyrobili kartę miejską po raz pierwszy.Można przypuszczać, że są wśród nich także rodzice, którzy wcześniej podwoziliswoje pociechy samochodami a teraz przesiedli się do komunikacji miejskiej –dodaje.
Przypomnijmy. Bezpłatne przejazdy – od 1 września 2017 r. -przysługują uczniom warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów, publicznych iniepublicznych oraz uczniom mieszkającym w Warszawie i uczącym się w innychplacówkach oświatowych, zlokalizowanych poza granicami stolicy.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Uprawnienie jest wgrywane na cały okres pobytu dziecka wszkole (nie dłuższy niż 4 lata) i obowiązuje na obszarze 1. i 2. strefy.Uchwała o zmianie systemu ulg i przyznaniu prawa do bezpłatnych przejazdówuczniom szkół podstawowych i gimnazjów została podjęta przez Radę m.st.Warszawy 6 kwietnia br.
Wydano już 142 tys. Kart ucznia. Najwięcej – 1131 – trafiłodo uczniów Szkoły Podstawowej nr 340 im. prof. Bogusława Molskiego naUrsynowie, 934 do uczniów Szkoły Podstawowej nr 52 im. Macieja AleksegoDawidowskiego „Alka” na Targówku. 915 kart otrzymali uczniowie SzkołyPodstawowej Nr 31 im. kard. Stefana Wyszyńskiego na Białołęce a 720 karttrafiło do uczniów Szkoły Podstawowej nr 65 im. Władysława Orkana na Żoliborzu.
„