Bydgoszcz pyta o miejską elektromobilność
Wypowiedz się w konsultacjach o „Strategii rozwojuelektromobilności dla miasta Bydgoszczy do 2030 roku”.
Pierwszym etapem konsultacji jest ankieta przygotowana dlamieszkańców i przedsiębiorców. Ankieta będzie dostępna do 30 czerwca.
Zagadnienia poruszane w ankietach dotyczą kierunkówinwestycyjnych, pojazdów elektrycznych oraz oceny wpływu elektromobilności napoprawę jakości życia w mieście. Celem konsultacji jest określenie takichrozwiązań transportowych, wchodzących w zakres strategii, którymi mieszkańcybyliby najbardziej zainteresowani wraz ze wskazaniem jakiego rodzajuinfrastruktury oczekują.
Wersja elektroniczna
W ramach konsultacji – oprócz ankiety – miasto planujetakże organizację spotkań z mieszkańcami oraz otwartego panelu eksperckiego zudziałem sektora nauki i biznesu. Wszystkie działania związane z realizacjąkonsultacji będą trwały do 30 września br., a ich ostatnim etapem będąkonsultacje projektu gotowego dokumentu.
W związku z aktualnąsytuacją epidemiologiczną – ogłoszoną rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia20 marca br. – wszystkie działania w ramach konsultacji odbędą się w formieelektronicznej.
Dokument ma na celuzaplanowanie działań Bydgoszczy związanych z:
-
zwiększeniem liczby pojazdów nisko i zeroemisyjnychporuszających się na terenie miasta
-
wypracowaniem rekomendacji sposobu wykorzystania pojazdównisko i zero emisyjnych przez Miasto oraz spółki świadczące dla Miasta usługi
-
budową infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych izasilanych CNG
-
wsparciem realizacji projektów w zakresie wdrażaniaalternatywnych sposobów komunikacji (wypożyczalnie rowerów, samochodów,współdzielenie przejazdów)
-
rozwojem systemów umożliwiających analizę, a docelowoułatwiających komunikację na terenie miasta (Systemy ITS, informacjipasażerskiej).
Celem konsultacji jest określenie potrzeb i oczekiwańmieszkańców Bydgoszczy w zakresie rozwoju elektromobilności, dzięki czemumożliwe będzie odpowiednie przygotowanie strategii rozwoju elektromobilności –dokumentu wyznaczającego kierunki rozwoju i najlepsze rozwiązania w tymzakresie. Opracowanie strategii zgodnej z potrzebami i oczekiwaniamiużytkowników wymaga udziału mieszkańców.
„