BusBonus daje oszczędności pasażerom

infotrans
27.04.2017 12:42

Jest w Lublinie, Zamościu, Puławach, Kraśniku i Chełmie ? mowa o programie BusBonus, który z powodzeniem realizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie. To wyjątkowy program, który nagradza stałych pasażerów komunikacji miejskiej i daje im upusty. ? Korzystając z BusBonusa komunikacją miejską właściwie jeździmy za darmo ? tłumaczy Tomasz Fulara, prezes MPK.

BusBonus to program lojalnościowy prowadzony przez MPK. Na czym polega? Wystarczy, że mamy bilet okresowy komunikacji miejskiej, a możemy otrzymać zniżkę na siłownię, basen, do klubu muzycznego, restauracji, czy na badania lekarskie. Jak to działa?

1.         Pokazujemy Kartę Biletu Elektronicznego sprzedawcy.

2.         Sprzedawca sprawdza ważność biletu.

3.         Jeśli na Karcie jest zapisany ważny bilet ? otrzymujesz rabat na zakupy, czy wejście na basen lub mecz.

Zniżki na zakupy wahają się od 50% do 5%. Korzystanie z BusBonusa przekłada się na realne oszczędności w portfelach lublinian.

– Korzystając ze zniżek u jednego, drugiego, czy trzeciego podmiotu, oszczędzamy całkiem sporą sumę ? zachęca Tomasz Fulara.

Nie tylko Lublin

To, że program przynosi efekty, pokazują statystyki. Pasażerów w Lublinie przybywa, a mieszkańcy chętnie korzystają ze zniżek.

? ?Weźmy np. lubelski MOSIR. Tylko w tym punkcie udzielono ponad 10 tys. zniżek ? wskazuje Fulara i dodaje, że od początku realizowania programu, udzielono już blisko 22 tys. rabatów. Wachlarz branż jest bardzo szeroki – od zdrowia, przez gastronomię, po perfumerie, sklepy odzieżowe i meblowe.

Obecnie posiadacze lubelskich Kart Biletu Elektronicznego, mogą korzystać z upustów u blisko 150 partnerów z Lublina, Zamościa, Puław, Chełma i Kraśnika.

? Jest to możliwe ponieważ podpisaliśmy umowy z MZK Zamość, MZK Puławy oraz MPK Kraśnik na wykorzystanie programu. W ostatnim czasie do programu przystąpił również Chełm, a prowadzimy rozmowy z Białą Podlaską ? tłumaczy Fulara. Program na tyle się sprawdza, że chcą go wdrożyć u siebie także inni przewoźnicy z Polski. ? Mieliśmy zapytania również od podmiotów spoza Lubelszczyzny. Jesteśmy już po pierwszych rozmowach – dodaje prezes i zachęca, by włączyć się do programu, który jest bezpłatny.

BusBonus kierowany jest do posiadaczy biletów okresowych komunikacji miejskiej, w Lublinie adresowany jest do osób uprawnionych do przejazdu 30, 90 lub 150-dn. imiennym biletem okresowym zakodowanym na Karcie Biletu Elektronicznego wydanej przez Zarząd Transportu Miejskiego. Obecnie w Lublinie to 37 tys. osób.

? Chcemy w ten sposób nagrodzić stałych pasażerów, którzy z lubelskiej komunikacji korzystają codziennie. To nagroda za ich lojalność, ale celem programu jest nie tylko docenienie dotychczasowych pasażerów. Chcemy zaprosić do miejskiej komunikacji  również osoby, które do tej pory nie korzystały z transportu miejskiego lub korzystały w sposób sporadyczny.

W Lublinie z programu mogą także korzystać pracownicy lubelskiego MPK. Wystarczy legitymacja pracownicza, by skorzystać z licznych zniżek i opustów. W tym mieście BusBonus realizowany jest od 5 lutego 2013 r.