Stacja dezynfekcji karetek w zajezdni tramwajowej Mokotów
Warszawa podejmujekolejne kroki w walce z epidemią. Reagując na sygnały płynące od ratownikówmedycznych, stolica zdecydowała się pomóc w sprawnej dezynfekcji karetekpogotowia.
Do Tramwajów Warszawskich zgłosiła się Wojewódzka StacjaPogotowia Ratunkowego z prośbą o udostępnienie miejsca na utworzenie stanowiskado dezynfekcji karetek pogotowia.
Podejmujemy kolejnekroki w walce z pandemią koronawirusa. Reagując na sygnały płynące odratowników medycznych, zdecydowaliśmy się pomóc w sprawnej dezynfekcji karetekpogotowia. Na terenie zajezdni Tramwajów Warszawskich na Mokotowie (Woronicza27) udostępnimy miejsce na punkt do dezynfekcji karetek – dzięki temu załogiratownicze będą tracić mniej czasu na dezynfekcję pojazdów – powiedziałRafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.
To pierwsze tego typu miejsce, które powstanie we współpracym.st. Warszawa z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Warszawie. Wnajbliższym czasie planowane jest uruchomienie kolejnych.
Takie miejsca są nambardzo potrzebne, a im ich więcej, tym lepiej. Dzięki temu zespoły ratownictwanie muszą jeździć na drugi koniec miasta i tym samym ich gotowość do pomocynastępuje znacznie szybciej – powiedział Lucjan Kadej, zastępca dyrektorads. technicznych.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Reakcja prezydentaTrzaskowskiego i Tramwajów Warszawskich była błyskawiczna, za co bardzodziękujemy. Szybka reakcja i gotowość do pracy są dla nas kluczowe, dziękiwspółpracy z miastem będziemy mogli pomagać jeszcze szybciej – dodał Kadej.
Ratownicy medyczni i lekarze stoją na pierwszej linii walkiz koronawirusem. Ich bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, dlatego – kiedytylko możemy – pomagamy usprawniać ich pracę. Jednym z kluczowych elementówbezpieczeństwa jest dokładna dezynfekcja pojazdów, jak i samej załogi. Teczynności wymagają czasu, dlatego tak ważne jest, aby oszczędzić go jaknajwięcej. (UMW)