Najnowsze w Infoship
Brakuje najnowszych.

Warszawa: Związkowcy zablokowali tunel średnicowy

inforail
09.12.2008 14:14

9 grudnia o godzinie 13.04 nielegalnie protestujący odblokowali tory między Dworcem Warszawa Zachodnia i Warszawa Centralna. Ze względów bezpieczeństwa ruch pociągów między Dworcem Warszawa Zachodnia i Dworcem Warszawa Wschodnia nie był prowadzony od godziny 11.30 do godziny 13.00. Pociągi wyjeżdżające z Warszawy i przejeżdżające przez stolicę są opóźnione od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Opóźnienia potrwają do późnych godzin popołudniowych.
Grupa PKP szacuje straty powstałe w wyniku protestu i będzie informować o nich w najbliższych dniach.
Grupa PKP najmocniej przeprasza swoich klientów i prosi o wyrozumiałość.
1. Pasażerowie podróżujący pociągami Spółki PKP Intercity mają możliwość, kontynuowania podróży innym, najbliższym pociągiem, jeśli w wyniku prowadzonych akcji protestacyjnych utracili oni płynność podróżowania (bez potrzeby uiszczania dodatkowych należności, jeżeli przejazd odbywa się pociągiem wyższej kategorii lub dokonaniem zwrotu bez potrąceń, w przypadku, kiedy przejazd odbywa się pociągiem niższej kategorii).
2. W przypadku rezygnacji pasażera z kontynuowania podróży, zwroty należności będą dokonywane bez potrąceń.
3. Szczegółowe informacje na temat kursowania pociągów i ewentualnych ich opóźnień wynikających z przeprowadzanej w dniu 9 grudnia akcji protestacyjnej, można uzyskać pod nr telefonu: 022 511 60 03, 0 801 022 007, z telefonu komórkowego i z za granicy: + 48 422 055 007.
Zarząd Polskie Koleje Państwowe S.A. oraz Grupa PKP oświadczają, że:
1. Pracodawcy nie są stroną w sporze ze związkami zawodowymi. Protest dotyczy sporu związków zawodowych wokół rozwiązań dot. emerytur pomostowych.
2. Akcja protestacyjna polegająca na blokadzie torów jest niezgodna z prawem i bez jakichkolwiek podstaw przewidzianych w Ustawie o Rozwiązywaniu Sporów Zbiorowych.
3. Strajk uderzy w klientów Grupy PKP –przewoźników, pasażerów i pracodawców strajkujących.
4. Straty powstałe w wyniku protestu będą wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych.
5. W sytuacji powstania zakłóceń w ruchu kolejowym organizatorzy akcji protestacyjnych muszą liczyć się z odpowiedzialnością w oparciu o Ustawę o Rozwiązywaniu Sporów Zbiorowych oraz inne przepisy. Organizatorzy protestów zostaną obciążeni stratami finansowymi powstałymi na skutek protestów.
6. W przypadku blokad torów przez protestujących pracodawcy Grupy PKP złożą zawiadomienie o podejrzeniu popełniania przestępstwa przez osoby blokujące ruch pociągów.