Warszawa: Zakończenie akcji protestacyjnej
Blokady torów w Białogardzie i w Krakowie opóźniły w sumie 26 pociągów. Dwa pociągi odwołano. Skrócono relacje siedmiu pociągów. Trasą okrężną udało skierować się 9 pociągów. Autobusową komunikację zastępczą wprowadzono dla 4 pociągów.
Grupa PKP szacuje straty finansowe powstałe w wyniku protestu. Wielkość strat będzie znana najwcześniej w godzinach wieczornych. Organizatorzy protestów muszą liczyć się z obciążeniem stratami finansowymi powstałymi na skutek bezprawnych działań.
1. Szczegółowe informacje na temat kursowania pociągów i ewentualnych opóźnień można znaleźć pod numerem infolinii: (22) 511 60 03, oraz (22),
(42) 94 36 oraz na stronie internetowej www.pkp.pl
2. Pasażerowie, którzy w wyniku akcji strajkowej utracili swoje połączenie mogą bez żadnych dodatkowych opłat skorzystać z innego pociągu Grupy PKP
3. Pasażerowie czekający na opóźnione pociągi na dworcach PKP S.A. są częstowani bezpłatną kawą i herbatą.
4. Pasażerowie, którzy kupili wcześniej bilety na pociąg dotknięty akcją strajkową, mogą zwrócić bilet kolejowy bez dodatkowych potrąceń.
Zarząd Polskie Koleje Państwowe S.A. oraz Grupa PKP oświadczają, że:
1. Pracodawcy nie są stroną w sporze dotyczącym uprawnień emerytalnych.
2. Akcja protestacyjna polegająca na blokowaniu torów jest niezgodna z prawem i bez jakichkolwiek podstaw przewidzianych w Ustawie o Rozwiązywaniu Sporów Zbiorowych.
3. Strajk uderzy w klientów Grupy PKP –przewoźników, pasażerów i kontrahentów towarowych oraz pracodawców strajkujących.
4. Organizatorzy akcji protestacyjnych muszą liczyć się z odpowiedzialnością za powstałe straty w oparciu o Ustawę o Rozwiązywaniu Sporów Zbiorowych oraz inne przepisy.