W WARS-ie są polskie produkty. Ale nie wszystkie
Wracamy do sprawybraku polskich produktów w WARS-ie, na którą zwracał uwagę poseł ArkadiuszMularczyk. Jest stanowisko Ministerstwa Infrastruktury.
I tak wiceminister Andrzej Bittlel podał, że WARS jestspółką prawa handlowego działającą jako samodzielny podmiot gospodarczy, wktórym wszelkie decyzje w zakresie bieżącego zarządzania, leżą w kompetencjachjej organów statutowych. Z informacji otrzymanych od spółki wynika, że procesdoboru odpowiednich produktów odbywa się na podstawie Regulaminu UdzielaniaZamówień na Dostawy, Usługi i Roboty Budowlane. Postępowania zakupowe orazprocesy negocjacyjne prowadzone są zgodnie z powyższym Regulaminem, zzachowaniem zasad konkurencyjności przy uwzględnieniu oczekiwań pasażerów.Produkty wskazane przez Spółkę wybierane są po przeanalizowaniu przedstawionychprzez wykonawców ofert, w tym także warunków handlowych. Po dokonaniuporównania oraz analiz, następuje wybór produktu, którego oferta jestnajkorzystniejsza dla WARS-u. Zgodnie z zawartą pomiędzy PKP Intercity i WARS,PKP Intercity określiły wytyczne, w celu wyboru produktów do poczęstunków.Zgodnie postanowieniami ww. umowy, proponowane produkty spożywcze powinny w jaknajwyższym stopniu odpowiadać preferencjom zakupowym osób podróżującychpociągami przewoźnika.
Bittel podkreśla, że w wagonach gastronomicznych WARSoferuje wiele produktów, zarówno będących w sprzedaży jak i będącychkomponentem posiłków, które pochodzą od polskich producentów. Spółka w znacznejwiększości korzysta z polskich produktów oferowanych przez krajowychproducentów, wspierając tym samym rozwój polskiej gospodarki. Jedynie wprzypadku wybranych produktów, których marka jest silnie rozpoznawalna ipreferowana przez pasażerów oferowane są produkty nie związane z polskimkapitałem – rozwiązanie takie jest uzasadnione ze względu na dostosowanieoferty gastronomicznej do oczekiwań podróżnego.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
„