Toruń: Jeszcze łatwiejsza podróż z biletem aglomeracyjnym
Bardzo dużym zainteresowaniem podróżnych cieszy się wprowadzony w styczniu wspólny, zintegrowany bilet, obwiązujący w pociągach na trasach Bydgoszcz-Toruń i Toruń-Bydgoszcz oraz w autobusach i tramwajach w obu miastach. Od 10 kwietnia bilet aglomeracyjny będzie honorowany w środkach komunikacji miejskiej również w drodze powrotnej.
To duże udogodnienie dla podróżnych, którzy regularnie dojeżdżają do pracy i szkoły na trasie Bydgoszcz-Toruń. Dotychczas pasażerowie mogli podróżować komunikacją miejską na podstawie biletu zintegrowanego przez 60 minut po zakończeniu podróży pociągiem. Od 10 kwietnia wprowadzony został „bilet powrotny”. Można go zakupić przed podróżą, bądź przed powrotem za okazaniem biletu aglomeracyjnego z pierwotnego miejsca wyjazdu. Powrotny bilet aglomeracyjny upoważnia do korzystania ze środków komunikacji miejskiej również na 60 minut przed odjazdem pociągu powrotnego.
Czyli na przykład: wyjeżdżając rano do pracy z Torunia do Bydgoszczy można jednocześnie nabyć bilet powrotny. Dzięki temu komunikacją miejską możemy poruszać się:
1. przez godzinę po dotarciu do Bydgoszczy, np. z dworca PKP do miejsca pracy (to gwarantował bilet aglomeracyjny w dotychczasowej formie),
2. przez godzinę przed powrotem do Torunia, np. z miejsca pracy do dworca PKP (Nowość!! możliwe dzięki rozszerzeniu oferty),
3. przez godzinę po powrocie do Torunia, np. z dworca PKP do domu (to również zapewniał dotychczasowy bilet aglomeracyjny).
’To udogodnienie jest odpowiedzią na potrzeby podróżnych i ułatwi im codzienny dojazd do szkoły lub pracy. Liczę, że to wygodne i od dawna stosowane w Europie podróżowanie z jednym biletem, zachęci kolejnych mieszkańców regionu do skorzystania z tej oferty”–komentuje rozszerzenie biletu aglomeracyjnego marszałek Piotr Całbecki. Samorząd województwa, który zainicjował wprowadzenie wspólnego biletu, dopłaci do niego w tym roku 3,7 miliona złotych.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Warto zostawić samochód w domu i podróżować koleją z Torunia do Bydgoszczy tym bardziej, że od 1 stycznia jeżdżą tą trasą nowoczesne, czyste i monitorowane pociągi. Samorząd województwa chce wypromować kolej jako lepszy, bo tańszy i przyjazny środowisku, sposób na poruszanie się między stolicami województwa. Kolejnym krokiem będzie realizacja projektu szybkiej kolei metropolitalnej BiT City. Będzie polegał na przebudowie torów i zakupie nowoczesnego taboru, dzięki czemu z Bydgoszczy do Torunia będzie można wygodnie dojechać w zaledwie 20-30 minut.