Srebrny pociąg kończy sezon, ponad pół tysiąca pasażerów
Ponad półtysiąca osób skorzystało z trwających od początku października cotygodniowychkursów „Srebrnego Pociągu” – specjalnej oferty wycieczek z Katowic doZabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.
Przejazd i możliwość zwiedzania zapewniajeden bilet. W ostatni weekend „Srebrny Pociąg” wyjechał na tory poraz ostatni w tym roku. Była to już trzecia edycja akcji.
To wspólna oferta StowarzyszeniaGórnośląskich Kolei Wąskotorowych, Stowarzyszenia Miłośników ZiemiTarnogórskiej (SMZT) i Kolei Śląskich. Dwa pierwsze podmioty zarządzajązabytkami techniki – Górnośląskimi Kolejami Wąskotorowymi oraz wpisaną na listęświatowego dziedzictwa UNESCO zabytkową kopalnią w Tarnowskich Górach.
Dzięki współpracy tych trzech podmiotówturyści mogli skorzystać z kompleksowej oferty, obejmującej przejazd pociągamiKolei Śląskich na trasie Katowice – Bytom i Bytom – Katowice, przejazd kolejąwąskotorową na trasie Bytom – Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra i z powrotem, atakże zwiedzanie Stacji i Parowozowni Bytom Karb oraz Zabytkowej Kopalni Srebrawraz ze Skansenem Maszyn Parowych.
Oferta „Srebrnego Pociągu”obowiązywała od 7 października do 9 grudnia włącznie. Po raz pierwszywprowadzono internetową sprzedaż biletów. „Uczestnicy są zachwyceni. Widaćto choćby przeglądając internetowe komentarze” – podkreślił GrzegorzRudnicki z SMZT.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
„Mimo nieraz kiepskiej pogody iwyborczej niedzieli pociągi nie miały pustych przebiegów. Kopalnia również nieświeciła pustkami. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się na Facebooku ponad 3 tys.osób. Finalnie z oferty skorzystało ponad 500. To i tak sporo, biorąc poduwagę, że jednorazowo składem bytomskiej wąskotorówki może jechać maksymalnie70 osób” – wskazał.
Uruchomione pociągi w ramach oferty”Srebrny Pociąg” dofinansowane zostały z budżetu samorządu woj.śląskiego oraz przez gminy: Bytom, Tarnowskie Góry oraz powiat tarnogórski.
„