Powjeżdżali samochodami w pociągi, nic im się nie stało!
O prawdziwymszczęściu może mówić dwoje kierujących, którzy cudem uniknęli tragedii. Wpowiecie ryckim 25-latka wjechała dacią na tory wprost pod pociąg towarowy. Zkolei pod Radzyniem Podlaskim kierujący audi uderzył w wagon pociągupośpiesznego, po czym wpadł do rowu.
Chociaż oba pojazdy zostały uszkodzone, to jednak nikomu zpodróżujących nic się nie stało – podała lubelska Policja.
Do pierwszego zdarzenia doszło po godz. 13 w m. Lisiowólka wpow. radzyńskim. Jak ustalili policjanci, kierujący audi jadąc w kierunkumiejscowości Ustrzesz dojeżdżając do przejazdu kolejowego nie zauważył jadącego w kierunku Łukowapociągu pośpiesznego. W konsekwencjitego auto z impetem uderzyło w pierwszy wagon, a potem wylądowało w rowie.
Samochód został doszczętnie zniszczony. Na szczęście zarównokierujący audi 46-latek jak i jego 20-letni syn z tej konfrontacji z pociągiemwyszli bez szwanku. Niczego złego nie stało się też 200 pasażerom pociągupospiesznego relacji Chełm-Bydgoszcz. Zarówno kierujący pojazdem jak imaszynista byli trzeźwi.
Do podobnego zdarzenia doszło jeszcze tego dnia w pow.ryckim. Około godz. 17. kierująca sam. marki Dacia Duster 25-latka jadąc drogąpowiatową w miejscowości Kletnia wjechała na nieoświetlony i niestrzeżonyremontowany przejazd kolejowy. Kobieta nie zauważyła pociągu towarowego iuderzyła w jego wagon, który cofał. I w tym przypadku, nie doszło do tragedii.25-latka nie odniosła żadnych obrażeń. Policjanci ustalili, że była trzeźwa.
Kolejny raz Policja apeluje o rozwagę na drogach, wszczególności na przejazdach kolejowych. Maszynista pociągu nie ma żadnychszans na zatrzymanie składu. Przypomina też kierowcom o zachowaniu szczególnejostrożności przed każdym przejazdem kolejowym. Pamiętajmy, że jesteśmyodpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz osób, które przewozimy! – apeluje Policja.
Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu kolejowegooraz przejeżdżając przez przejazd, jest zobowiązany upewnić się, czy nie zbliżasię pojazd szynowy oraz przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności, zwłaszczajeżeli wskutek mgły lub z innych powodów przejrzystość powietrza jestzmniejszona.
Kierującemu pojazdem zabrania się:
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
1) objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór orazwjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lubpodnoszenie nie zostało zakończone;
2) wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronieprzejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;
3) wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym ibezpośrednio przed nim;
4) omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przezprzejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dlaprzeciwnego kierunku ruchu.
W razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym,kierujący jest obowiązany niezwłocznie usunąć go z przejazdu, a jeżeli nie jestto możliwe, ostrzec kierującego pojazdem szynowym o niebezpieczeństwie.
„