PKP PLK S.A. z nagrodą główną CUPT

inforail
08.12.2011 12:28

Centrum Unijnych Projektów Transportowych rozstrzygnęło konkurs pod nazwą „Transport w sieci’ na najlepszą stronę internetową poświęconą projektowi realizowanemu w ramach VI, VII i VIII priorytetu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Do konkursu zgłoszono 17 stron internetowych. Za najlepszą uznano prowadzony przez PKP PLK serwis www.plk-inwestycje.pl . Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio portale www.wroclawNOWYglowny.p l oraz www.most.torun.pl .
Konkurs został zorganizowany z myślą o tym, by uhonorować beneficjentów, którzy podjęli trud założenia i utrzymywania strony internetowej poświęconej projektowi. CUPT oceniał kompletność i aktualność zamieszczonych na stronie informacji, kwestie związane z wizualizacją POIiŚ, proporcjami znaków, opisami realizowanych projektów z uwzględnieniem roli i wkładu finansowego Unii Europejskiej. Nie mniej istotne były dla CUPT walory użytkowe oraz estetyka stron.
Zgłaszanym przez PKP PLK S.A. do konkursu projektem graficznym była strona internetowa www.plk-inwestycje.pl poświęcona modernizacjom linii kolejowych współfinansowanych ze środków UE.
Głównym i centralnym elementem nowoczesnego serwisu jest interaktywna mapa obrazująca graficznie wszystkie projekty związane z modernizacją linii kolejowych w Polsce. Multimedialna mapa pokazuje geograficzne, również w podziale na województwa, usytuowanie blisko 80 projektów inwestycyjnych współfinansowanych ze środków UE, prowadzonych obecnie na trasach kolejowych całego kraju. Klikając na mapie na poszczególne odcinki –projekty, mamy możliwość uzyskania szczegółowych informacji o poszczególnych inwestycjach m.in.: możemy dowiedzieć się jaki jest zakres realizacji oraz cele projektu, czas jego trwania i koszt, a także pozyskać informacje, jakie korzyści dla społeczeństwa przyniesie dana modernizacja. Dodatkowo informacje zobrazowane rozbudowaną galerią zdjęć.
Przejrzysta szata graficzna oraz intuicyjna nawigacja pozwala łatwo i szybko poruszać się po stronie i znaleźć niezbędne dane, m.in. o poszczególnych programach i funduszach europejskich, przejrzeć galerie zdjęć, a także zajrzeć do słownika pojęć, które rozwiewają wiele kolejowych łamigłówek słownych.