Jak zarobić na Rail Balica?
Szansa dlaprzedsiębiorców operujących na terenie Polski północno-wschodniej – informuje PodlaskiUrząd Marszałkowski.
W lutym odbędą się spotkania panelowe organizowane przezInstytut Innowacyjności Polska z udziałem przedstawicieli Komisji Europejskieji kierownictwa Rail Baltica. Przedsiębiorcy będą mogli wypowiedzieć się na tematszans rozwoju dla własnych przedsięwzięć i biznesu w sytuacji, gdy mogą miećwpływ na infrastrukturę wokół linii Rail Baltica. Spotkania odbędą się wBiałymstoku, Ełku i Suwałkach.
W ramach działań Komisji Europejskiej (DG MOVE), dotyczącychprojektu biznesowego Rail Baltica i utworzenia sieci połączeń biznesowych RailBaltica w Estonii, na Łotwie, w Polsce i Finlandii, Instytut InnowacyjnościPolska organizuje spotkania panelowe z przedsiębiorcami, których działaniaobejmują teren Polski północno-wschodniej. W trakcie spotkań przedsiębiorcybędą mogli przedstawić swoje potrzeby i oczekiwania odnoszące się douruchomienia linii Rail Baltica. Przede wszystkim jednak, DG MOVE chcezrozumieć jakich szans dla swoich firm spodziewają się przedsiębiorcy jeślibędą mieli wpływ na infrastrukturę, która powstanie wokół Rail Baltica. Ponadtoprzedsiębiorcy będą mogli zapoznać się z możliwością uzyskania bezzwrotnegodofinansowania do 80% poniesionych kosztów na projekty związane z Rail Baltica.
Spotkania odbędą się:
27 lutego o godz. 10:00 – 13:00 w Suwałkach
27 lutego o godz. 15:30 – 17:30 w Ełku
28 lutego o godz. 11:00 – 13:30 w Białymstoku
Wstęp na spotkania jest bezpłatny, jednak ze względu naograniczoną liczbę miejsc obowiązuje zgłoszenie pisemne udziału w spotkaniu.Aby dokonać zgłoszenia należy wysłać maila na adres: [email protected] .
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Czym jest ProjektRail Baltica?
Rail Baltica to projekt o ogromnym znaczeniu dla rynków UniiEuropejskiej, regionu Centralnej Europy jak i samej Polski. Należy na niegopatrzeć zarówno w wymiarze potencjalnych korzyści płynących z tranzytowejobsługi przepływu towarów pomiędzy Europą Północną a Zachodnią, jak i istotnegoczynnika wspierającego rozwój naszego kraju jako miejsca przecinania sięszlaków transportowych Wschód – Zachód i Północ – Południe.
W tym kontekście Rail Baltica tworzy szansę zarówno dlapolskiej sieci transportowej na odegranie jeszcze silniejszej roli w rozwojugospodarczym Polski jak i dla rozwoju innowacyjności naszej gospodarki.
Urzeczywistnienie funkcjonowania tego połączeniatransgranicznego pomoże polskim przedsiębiorstwom w zacieśnianiu kontaktówbiznesowych z firmami ze Skandynawii. Przedsiębiorstwa z Europy Północnej znanesą jako odnoszące wyróżniające się sukcesy na polu innowacyjności. Tworzeniedodatkowych sposobów łączenia z tamtymi firmami da firmom polskim nie tylkomożliwość realizacji dodatkowych przedsięwzięć, ale także pozwoli lepiejczerpać ze skandynawskich rozwiązań innowacyjnych.
„