Dwa razy więcej REGIOekspresów w nowym rozkładzie jazdy Przewozów Regionalnych

inforail
20.11.2012 11:34
Przewozy Regionalne przedstawiły nowy rozkład jazdy.  Dwa razy więcej REGIOekspresów, które dotrą także do Radomia, Kielc, Kędzierzyna-Koźla, Opola i Wrocławia. interREGIO wjeżdża do Ełku, Giżycka, Węglińca i Zielonej Góry oraz w głąb Świętokrzyskiego. Coraz więcej studenckich pociągów IR z Poznania i Częstochowy. A do Karpacza i Szczyrku –interREGIObusem. Oto najważniejsze nowości rozkładu jazdy 2012/3, który wchodzi w życie 9 grudnia 2012 roku.
Nowe REGIOekspresy to: „Bolko”z Lublina do Wrocławia przez Radom, Kielce i Katowice oraz „Chemik”z Warszawy do Kędzierzyna-Koźla przez Katowice. Dołączą one do „Warty”jeżdżącej między Poznaniem a Lublinem przez Warszawę i „Mewy”kursującej między Szczecinem a Warszawą przez Poznań. W gronie REGIOekspresów znajdują się również trzy bezpośrednie pociągi z Wrocławia do Drezna, które już od kilku lat cieszą się niezmienną popularnością wśród podróżujących do Niemiec.
Od grudnia będzie dwa razy więcej REGIOekspresów
Relacja pociągu IR „Łysica”z Wrocławia do Kielc będzie wydłużona. Część składu będzie dojeżdżała do Chełma, a druga część pojedzie przez pozbawione obecnie w ogóle połączeń pasażerskich rejony województwa świętokrzyskiego, jak Chmielnik i Staszów i dalej przez Tarnobrzeg, Stalową Wolę, Przeworsk dotrze do Przemyśla. I będzie to jedyny bezpośredni pociąg z Wrocławia do Przemyśla. Tak samo jedyne połączenie z Krakowa przez Katowice i Wrocław do Legnicy, Bolesławca i Węglińca zapewni interREGIO „Łużyce”. Z Olsztyna bezpośrednio do Jeleniej Góry przez Toruń, Poznań i Wrocław, pojedzie nowy IR „Sokoliki”. Z Jeleniej Góry natomiast bez przesiadki będzie można dojechać do Białegostoku, a z Wrocławia aż do Ełku –przez Poznań i Warszawę. Pasażerowie z Ełku i Chełma będą mogli skorzystać z bezpośrednich pociągów IR do stolicy. Nowością będzie szybki interREGIO „Ner”z Kutna, Koła i Konina do Poznania. Na weekendy podróżnych ze stolicy Wielkopolski rozwiozą w różnych kierunkach pociągi: „Rusałka”do Zielonej Góry, „Koziołek”do Częstochowy, Kielc i Skarżyska-Kamiennej, „Wielkopolska”do Kalisza, Sieradza i Łodzi, a „Lednica”do Bydgoszczy. Studenci wracający na uczelnie po weekendzie z Częstochowy będą mogli skorzystać również z innych nowych połączeń interREGIO: „Orlik”do Krakowa oraz „Oleńka”do Wrocławia przez Katowice.
 Latem nad morze do Świnoujścia pojedzie pociąg „Pirania”z Katowic –przez Ostrów Wielkopolski, Poznań i Szczecin, zaś na Mazury IR „Niegocin”z Poznania przez Toruń do Kętrzyna i Giżycka. Z kolei dla miłośników tych rejonów gór, do których obecnie kolej nie dociera Przewozy Regionalne mają dwie propozycje: najpierw koleją do Jeleniej Góry lub Katowic, a następnie interREGIObusem do Karpacza lub Szczyrku, ale w jednej taryfie przewoźnika –to rozwiązanie sprawdziło się już w przypadku połączenia do bieszczadzkich Ustrzyk Górnych.