Najnowsze w Infoship
Brakuje najnowszych.

Po zdobyciu kontraktu dla helikopterów SIKORSKY DELPHI zwiększa dostawy dla przemysłu wojskowego

infoair
27.12.2007 17:36
TROY, Mich. –Dział Delphi Connection Systems zdobył kontrakt na dostawę elektronicznych paneli przekaźników dla Kanadyjskiego Projektu Helikopterów Morskich prowadzonego przez firmę Sikorsky Aircraft. Produkcja komponentów dla tego programu rozpoczęła się w ubiegłym miesiącu. Sześć paneli przekaźników jest wykorzystywanych w każdym helikopterze do zapewnienia sterowania wyłącznikami oraz do zapewnienia dostępu do zasilania rezerwowego i awaryjnego.
Delphi Connection Systems współpracował już wcześniej z firmą Sikorsky –w zakładzie w Tijuana w Meksyku produkowany jest wzmacniacz integralnego usterzenia ogonowego dla programu helikoptera BLACK HAWK. Zakład ten, który wdrożył reguły oszczędnej produkcji, otrzymał ostatnio certyfikat AS9100. Certyfikat AS9100 to standard zarządzania jakością (QMS) stosowany w przemyśle lotniczym.
Firma Sikorsky Aircraft Corp., z siedzibą w Stratford, Conn., jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i obsłudze helikopterów. Firma jest częścią United Technologies Corp (NYSE:UTX), dostarczającego bardzo szeroką ofertę zaawansowanych technologicznie produktów i usług dla przemysłu lotniczego i systemów dla budownictwa.
„Chociaż zwykle Delphi jest kojarzone z przemysłem samochodowym, nasz dział Connection Systems dostarczał komponenty dla wojska i przemysłu lotniczego przez ostatnie 30 lat. Doświadczenie i tradycje Delphi czynią z nas preferowanego partnera w dziedzinie elektryki/ elektroniki w całym przemyśle transportowym –niezależnie od tego czy jest to transport lądowy, morski czy lotniczy”, stwierdził Richard Franzi, dyrektor generalny działu Delphi Connection Systems.
„Nasi klienci z wojska wymagają wytrzymałego produktu, który sprawdzi się w trudnych warunkach”, dodał Franzi. „Jesteśmy dumni z tego, że Sikorsky nadal ma zaufanie do naszych światowej klasy technologii produkcji i naszej wiedzy na temat architektury elektryki/ elektroniki”.
Architektura E/E Delphi zapewnia sieć dystrybucji energii i sygnałów dla coraz bardziej skomplikowanych pojazdów produkowanych w dzisiejszych czasach. Inżynierowie Delphi pracują jako główni architekci, wykorzystując zastrzeżone narzędzia projektowe i oprogramowanie do stworzenia wirtualnych modeli architektury E/E –z uwzględnieniem najmniejszego złącza, centrali elektrycznej, modułu elektronicznego i wiązki elektrycznej.
W tym procesie projektowym oceniają oni wpływ poszczególnych zmian na możliwość stworzenia w pełni zoptymalizowanego systemu architektury E/E, a w swoich działaniach są oni wspierani przez centra technologiczne Delphi i zakłady produkcyjne znajdujące się w 31 krajach na całym świecie.
Dalsze informacje na temat koncernu Delphi są dostępne na stronie: www.delphi.com