Lotniskowe problemy Frankfurtu i Atlanty
18 grudnia lotnisko we Frankfurcie odwołało 170 lotów z powodu śniegu. Z kolei wczoraj w porcie lotniczym w Atlancie miała miejsce awaria energetyczna.
Zaczynamy od kłopotów w Niemczech. Międzynarodowe lotnisko we Frankfurcie nad Menem w poniedziałekrano odwołało 170 lotów, a wiele połączeń przekierowało do innych portówlotniczych z powodu opadów śniegu. Synoptycy przewidują, że warunki pogodowepoprawią się koło południa.
Zakłócenia wystąpiły nie tylko w połączeniach krajowych,m.in. z Berlinem, Hamburgiem i Monachium, ale także na trasachmiędzynarodowych, w tym do Wiednia, Dublina i Warszawy. Jak pisze agencja dpa,chwilowo uziemieni pasażerowie zachowywali spokój.
Ponadto należy się nadal liczyć z zakłóceniami w lotachobsługiwanych przez linie Delta i Lufthansa między Frankfurtem a StanamiZjednoczonymi. Powodem jest awaria energetyczna na lotnisku w Atlancie w stanieGeorgia, gdzie dopiero po kilkunastu godzinach udało się przywrócić dostawyprądu. Tamtejszy port lotniczy jest w ścisłej światowej czołówce pod względemliczby obsługiwanych pasażerów i stanowi ważny węzeł komunikacyjny.
Power off w USA
W niedzielę wieczorem miała miejsce awaria energetyczna wporcie lotniczym w Atlancie w stanie Georgia. pasażerowie „utknęli” na płycielotniska.
Chodzi o setki pasażerów, którzy przez wiele godzin musielisiedzieć w samolotach, które nie mogły wystartować lub też nie mogły byćprzyjęte przez służby lotniska po wylądowaniu.
W niedzielę około godz. 13 czasu lokalnego doszło namiędzynarodowym lotnisku w Atlancie do awarii energetycznej. Nagła przerwa wdostawie prądu spowodowała wstrzymanie wszystkich startów i przekierowanie doinnych portów samolotów, które miały lądować na lotnisku Hartsfield-Jackson.Przestały działać m.in. automatyczne drzwi i taśmy bagażowe. Tysiące pasażerówkoczuje w pogrążonych w ciemnościach terminalach.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Awaria spowodowała ogromny chaos w komunikacji lotniczej wUSA.
Według przedsiębiorstwa energetycznego Georgia Power awariama zostać usunięta do północy z niedzieli na poniedziałek czasu lokalnego.(PAP)
„