LOT i Continental Airlines razem
PLL LOT oraz Continental Airlines, spółka w całości należąca do United Continental Holdings, członkowie sojuszu Star Alliance zawarły umowę o wspólnym oznakowaniu na wybranych połączeniach lotniczych w Europie i USA (tzw. code-share).
Z dniem 2 kwietnia 2011 r. kod Polskich Linii Lotniczych LOT „LO”widnieje na lotach obsługiwanych przez Continental Airlines między Nowym Jorkiem (lotnisko Newark Liberty) a Bostonem, Los Angeles, Miami, Orlando, San Francisco i Waszyngtonem (lotnisko Dulles) z przesiadką na transatlantyckie rejsy LOT-u między Warszawą i Nowym Jorkiem (lotnisko Newark Liberty).
Jednocześnie Continental Airlines umieściły swój kod „CO”na transatlantyckich połączeniach LOT-u między hub’em amerykańskiego przewoźnika w Nowym Jorku (Newark Liberty International Airport) a warszawskim lotniskiem oraz na połączeniach LOT-u pomiędzy Warszawą a Londynem (Heathrow), Frankfurtem i Amsterdamem, z przesiadką na samoloty linii Continental na trasie do lub z Nowego Jorku (lotnisko Newark). Po uzyskaniu wymaganej zgody rządowej, Continental Airlines umieści swój kod również na lotach obsługiwanych przez LOT na trasie Paryż (lotnisko Charlesa de Gaulle) –Warszawa zsynchronizowanych z rejsami Continental Airlines na trasie Nowy Jork/Newark –Paryż.
Bardzo cieszę się z nawiązania współpracy z Continental Airlines. LOT od wielu lat jest obecny na amerykańskim i kanadyjskim rynku, który z punktu widzenia polskiego przewoźnika stwarza duże możliwości ekspansji. Dotychczas na kontynent północnoamerykański LOT latał bezpośrednio do Chicago, Nowego Jorku, Newarku oraz Toronto –mówi Marcin Piróg, Prezes Zarządu PLL LOT S.A. Dzięki podpisanemu porozumieniu z partnerem ze Star Alliance –Continental Airlines, możliwe będzie dotarcie Pasażerów LOT-u do innych części Stanów Zjednoczonych, co znacznie wpłynie na konkurencyjność naszej oferty dla podróżujących z Europy jak i z USA –dodaje Marcin Piróg.
Cieszymy się z zawartej z LOT-em umowy partnerskiej na loty code-share. Dzięki niej podróż naszych klientów do Polski stanie się prostsza –mówi Jim Compton, wiceprezes
i chief revenue officer w United Continental Holdings, Inc. –To kolejny, ważny krok w naszej rozwijającej się współpracy z partnerami ze Star Alliance.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Umowa code-share pozwala na zakup biletu u jednego przewoźnika i lot samolotem drugiego. Dla pasażera oznacza to większy dostęp do miast (większą liczbę połączeń) w ramach jednej linii lotniczej, łatwiejszy dostęp do usług i promocji a także uproszczoną rezerwację biletów. Linie lotnicze, które współpracują na zasadzie code-share starają się również synchronizować wzajemne loty i obsługę pasażerów.
Termin code-share powstał w 1989 roku jako nazwa umowy pomiędzy Qantas Airways i American Airlines.