LOT-em do San Francisco. Od sierpnia
PLL LOT od 5 sierpnia 2020 r. uruchomi bezpośrednie rejsy zWarszawy do San Francisco w Stanach Zjednoczonych – poinformowała 6 października PAP spółka. Będzie to dziewiąte bezpośrednie połączenie narodowego przewoźnikaz Polski do USA, a dwudzieste dalekiego zasięgu.
„Polskie Linie Lotnicze LOT 5 sierpnia 2020 r.zainaugurują bezpośrednie połączenie z Warszawy do San Francisco. Będzie todziewiąta trasa polskiego przewoźnika łącząca Polskę ze StanamiZjednoczonymi” – poinformowała w komunikacie spółka.
Loty do największej metropolii w Północnej Kalifornii będąrealizowane cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i soboty.Rejsy mają być wykonywane Boeingami 787 Dreamliner, samolot pokonana trasęponad 10 tys. km.
12 godzin
Jak informuje spółka, lot na trasie Warszawa-San Franciscoma trwać ok. 12 godzin. Samoloty z warszawskiego Lotniska Chopina będąstartować o godz. 11.35 w poniedziałki i piątki oraz o 17.20 w środy i soboty,by lądować na lotnisku w San Francisco o godz. 14.30 czasu lokalnego wponiedziałki i piątki oraz o godz. 20.15 w środy i soboty. W drodze powrotnejrejsy zaplanowano na godz. 16.25 (w poniedziałki i piątki) i 22.10 (w środy isoboty).
„San Francisco znajdowało się na liście naszych nowychkierunków już od dłuższego czasu, ale nieprzypadkowo zdecydowaliśmy się ogłosićto połączenie właśnie teraz, kiedy Polska oficjalnie dołączyła do programuruchu bezwizowego, dzięki czemu już wkrótce amerykańskie wizy dla Polakówprzejdą do historii” – powiedział cytowany w komunikacie prezes PLL LOTRafał Milczarski.
Przypomniał, że LOT zainaugurował w 2018 roku kampanię”Bez Wiz do USA”. „Wierzymy, że teraz Polacy tym chętniejzdecydują się na podróż do USA zarówno w celach turystycznych jak ibiznesowych” – przekazał szef LOT.
Jak dodał, narodowy przewoźnik razem z nowym połączeniem doSan Francisco, zaoferuje – zarówno z Polski jak i z Węgier – jedenaściebezpośrednich połączeń do Stanów Zjednoczonych.
Naturalny kierunek
Zdaniem prezesa spółki San Francisco to najważniejszaturystyczno-biznesowa metropolia w Północnej Kalifornii.
„To naturalny kierunek dalszego rozwoju LOT-u w StanachZjednoczonych. Dotąd nie było tak dogodnego połączenia z Północną Kaliforniązarówno z Polski, jak również z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej.Rocznie między Europą Środkowo-Wschodnią, a San Francisco podróżuje prawie 300tys. pasażerów” – przekazał Milczarski.
LOT tłumaczy, że San Francisco od lat uznawane jest zaświatowe centrum biznesu. Niedaleko, w Dolinie Krzemowej, znajdują się siedzibykoncernów technologicznych takich jak: Google, Uber, Twitter, Facebook,Hewlett-Packard, Apple, eBay, Netflix, Tesla czy Linkedin. San Francisco totakże kierunek turystyczny ze znanym z hollywoodzkich produkcji mostem GoldenGate Bridge, malowniczym wybrzeżem Pacyfiku, czy historycznym Alcatraz.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Spółka zapewnia, że rozkład połączeń został ułożony tak, abyumożliwić w Warszawie dogodne przesiadki pasażerom podróżującym z europejskichmiast, jak np. z Budapesztu, Tel Awiwu, Wiednia, czy Sztokholmu.
PLL LOT przekazał, że San Francisco jest 20. połączeniemdalekiego zasięgu w siatce przewoźnika. Samoloty LOT-u latają z Warszawy: doNowego Jorku, Chicago, Los Angeles, Miami, Toronto, Tokio, Seulu, Pekinu,Singapuru, Delhi, a od 3 listopada br. polecą do Kolombo na Sri Lance. Narodowyprzewoźnik lata także z Krakowa do Chicago i Nowego Jorku, z Rzeszowa do NowegoJorku oraz z Budapesztu do Chicago, Nowego Jorku i Seulu.
LOT oferuje 111 połączeń na cały świat. Przewoźnik w 2018 r.przewiózł prawie 9 mln pasażerów, o dwa miliony więcej niż rok wcześniej. W tymroku linia planuje przewieźć 10 mln pasażerów.
Bez wiz
Prezydent USA Donald Trump poinformował w piątek – 4 października, żepodpisał zgodę na włączenie Polski do programu ruchu bezwizowego, na mocyktórego w celach turystycznych i biznesowych można wjechać do StanówZjednoczonych na 90 dni.
Program bezwizowy (Visa Waiver Program, VWP) wszedł w życiew 1986 r. w celu wspomagania rozwoju turystyki i zacieśniania więzów USA zsojusznikami.
Program obejmuje 38 państw, w tym 23 kraje UE, śród nich Czechy,Słowację, Węgry, Litwę, Łotwę i Estonię. Bułgaria, Rumunia, Chorwacja i Cyprnadal nie spełniają warunków programu. Polska nie była dotąd objęta tymprogramem ze względu na zbyt wysoki odsetek osób, którym odmówionoamerykańskiej wizy. (PAP)
„