Airport Jasionka z wynikami za lipiec – 85 tys. pasażerów

infoair
24.08.2018 14:15

Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce obsłużyło ponad 85 tys.pasażerów w lipcu br. – powiedział PAP we wtorek prezes lotniska Michał Tabisz.Dodał, że to najlepszy miesiąc w historii portu.

Tegoroczny lipcowy wynik jest o prawie 20 proc. lepszy niż wtym samym okresie roku ubiegłego i o 30 proc. wyższy niż w 2016 r.

Jak tłumaczy Tabisz, skokowy wzrost ruchu to efekturuchomienia nowych, wakacyjnych połączeń do Grecji, Bułgarii i Albanii, atakże regularnych rejsów do Izraela i Stanów Zjednoczonych.

„W lipcu z lotów czarterowych skorzystała rekordowa liczbaprawie 15 tys. pasażerów, to 70 proc. więcej niż przed rokiem. Historycznywynik padł też na obsługiwanej przez PLL LOT trasie Warszawa-Rzeszów-Warszawa,którą w lipcu podróżowało ponad 25 tys. osób” – dodał.

Dużą popularnością cieszą się również loty transatlantyckie.Średnie wypełnienie rejsów z Rzeszowa do Nowego Jorku w lipcu wyniosło niemal90 proc. Nie mniejsze obłożenie miały połączenia na Wyspy Brytyjskie i doIrlandii realizowane przez linie Ryanair. W porównaniu z ubiegłym rokiemwzrosła też liczba pasażerów podróżujących z Rzeszowa do Monachium samolotamiLufthansy.

Zdaniem prezesa portu, wyniki osiągnięte na półmetkutegorocznych wakacji dają powody do satysfakcji. Zastrzegł przy tym, że napełne podsumowanie przyjdzie czas po zakończeniu sezonu letniego.

Jak zauważył Tabisz rekordowe rezultaty w Jasionceodzwierciedlają trend obserwowany w całej Polsce.

„Mieszkańcy naszego regionu oraz sąsiednich województw,udając się na letni wypoczynek coraz częściej decydują się na podróż samolotem,oszczędzając czas i znacznie podnosząc komfort podróży. Staramy się wyjśćnaprzeciw ich oczekiwaniom konsekwentnie rozwijając siatkę połączeń zarównosezonowych, jak i całorocznych” – podkreślił.

Obecnie z Jasionki można dotrzeć m.in. do Warszawy, Londynui Monachium, Dublina, Manchesteru, Bristolu, East Midlands, Glasgow. Portoferuje również cotygodniowe połączenie z Nowym Jorkiem i Tel-Awiwem. (PAP)

autor: Wojciech Huk