Konin z ponownym przetargiem na zielone wiaty
Konin ponowił przetarg na dostawę i montaż 5 zielonych przystanków oraz wiatę rowerową z zielonym dachem.
Inwestycja jest realizowana w ramach projektu pod nazwą: „Zielone korytarze miejskie – klimatyczne przebudzenie w Koninie", realizowanego w ramach programu „Środowisko, energia i zmiany klimatu” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i budżetu państwa. Zielone przystanki powstaną w ciągu 4 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.
Za drugim razem się uda?
Jest to już drugi przetarg miasta. Poprzedni zakończył się fiaskiem z uwagi na zbyt wysokie ceny oferentów. Przypomnijmy, że w części 1 przetargu (zielone przystanki) ofertę złożył jeden podmiot:
- FPP Enviro Sp. z o.o., - z ceną 421.951,50 PLN, podczas gdy budżet zamawiającego na to zadanie wynosił 246 000,00 PLN.
Podobnie było również z częścią dotyczącą wiat rowerowych. Miasto po analizie planu wydatków majątkowych Miasta Konina na 2022 rok, uwzględniając zaciągnięte dotąd zobowiązania finansowe, stwierdziło, że nie może zwiększyć środków do kwoty złożonych ofert.
Lokalizacja zielonych przystanków
Zielone przystanki powstaną w następujących lokalizacjach:
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
- przystanek nr 361-01 „Przyjaźni” przy ulicy Przyjaźni,
- przystanek nr 361-02 „Przyjaźni” przy ulicy Przyjaźni,
- przystanek nr 158-01 „Piłsudskiego” przy ulicy J. Piłsudskiego,
- przystanek nr 499-02 „Targowisko Miejskie” przy ulicy 11 Listopada,
- przystanek nr 358-01 „Zakole” przy ulicy Zakole.
Zielony Konin
Zielone przystanki mają składać się z konstrukcji wiaty przystankowej, zielonego dachu retencyjnego, systemu retencjonowania wody, zielonej ściany, pasa roślinności oraz elementów wyposażenia wiaty. Do wyposażenia wiat należeć ma m. in.: ławka wraz z podłokietnikami wykonana ze stali nierdzewnej lub materiałów łączonych, tj. metalu, drewna lub tworzywa sztucznego, (siedzisko wykonane z drewna) zapewniająca min. 4 miejsca siedzące. Ponadto, w przestrzeni wiat znajdzie się oznaczenie stanowiska o minimalnej szerokości 0,90 m dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, oczekujących na komunikację miejską. Kluczowym dla zielonych przystanków ma być dach wiat. Jego konstrukcja powinna umożliwić odprowadzenie nadmiaru wody opadowej - odprowadzenie do 2 rur spustowych - dodatkowych profili stalowych na tylnej ścianie o właściwym przekroju. Konstrukcja dachu powinna również uwzględniać obłożenie jej obciążeniem zielonego dachu w stanie pełnego nasycenia wodą. Oprócz tego zostanie wykonana zielona ściana, którą stanowić mają gęsto posadzone rośliny o wysokości docelowo zajmującej ok. 2,00 m wysokości tylnej ściany wiaty przystankowej. Zielona ściana ma być oparta na kracie stalowej, dołączonej do segmentów wiaty, z możliwością demontażu. Uzupełnieniem całości będzie pas roślinności, który ma być umieszczony za wiatą w skrzyni, na całej jej długości.
Warunki przetargu
Oferentów poznamy w dniu 17 czerwca. Będą oni punktowani w dwóch kryteriach: ceny (60%), wydłużenia okresu gwarancji (40%).