ZTM pokazał nowy wzór biletów. W pionie
W styczniu Dyrektor Zarządu Transportu MetropolitalnegoMałgorzata Gutowska zaprezentowała nowy wzór biletu jednorazowego.
Wraz z wejściem w życie nowej taryfy na terenie GZM – o czympisaliśmy w TransInfo TUTAJ – zaczną również obowiązywać nowe wzoryjednorazowych biletów papierowych. Będę miały dotychczasowe rozmiary, ale będąwyglądały zupełnie inaczej.
Pierwszy pion
Po pierwsze nowe bilety zostały zaprojektowane w orientacjipionowej, czyli w taki sposób, w jaki pasażer wkłada je do kasownika.
Ponadto inaczej zostały na nich rozłożone akcenty graficzne.Najbardziej wyeksponowana będzie informacja dotycząca tego, jaki jest to rodzajbiletu – na jedno miasto lub na 20 minut, na dwa miasta lub na 40 minut czy natrzy miasta lub na 90 minut. Na dotychczasowych biletach najbardziej rzucającaw oczy jest informacja o ich cenie.
Mocną stroną nowych biletów będą również zabezpieczenia –zarówno te widoczne, jak i niewidoczne. W przypadku tych pierwszych jest tom.in. hologram aplikowany techniką hot-stampingu, papier z własnym znakiemwodnym z widocznymi włóknami w strukturze papieru, numerator typograficzny,linie rastrowe różnych grubości oraz wzór reliefowy w tle.
-„To bardzo istotna zaleta nowego projektu. Pozawymienionymi już zabezpieczeniami uwzględniliśmy także te niewidoczne dlaludzkiego oka, ale o nich – z wiadomych powodów – nie chcemy mówić – mówiMałgorzata Gutowska, dyrektor Zarządu Transportu Metropolitalnego. – Wszystkieelementy sprawiają, że nasze bilety stają się bardzo trudne do podrobienia –dodaje.
PRZESIĄDŹ SIĘ NA:
Biletowy timing
Papierowe bilety jednorazowe, zakupione przed 1 marca, pozmianie taryfy nie stracą ważności. Bilety te będzie można wykorzystać nadotychczasowych zasadach do 14 marca. Po tym dniu również będą uprawniać doprzejazdów, jednakże trzeba będzie każdorazowo do nich dokupić tzw. biletyuzupełniające o nominale 10 groszy – tak, aby sumaryczna cena biletów wcześniejzakupionego i uzupełniającego, była zgodna z obowiązującą taryfą.
„