TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Łomża świętuje 50 lat komunikacji miejskiej
TransInfo.pl - Opublikowano: 04.10.2019 13:30:19
Łomża świętuje 50 lat komunikacji miejskiej; fot. UM Łomża

Łomżyńska komunikacja miejska świętuje 50-lecie funkcjonowania. Jubileusz stał się okazją do wręczenia okolicznościowych medali, odznaczeń i tytułów. Obchody połączone zostały z dwudniowym posiedzeniem Komisji Promocji Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej.

W okolicznościowym przemówieniu prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podziękował wszystkim, którzy przez 50 lat przyczynili się do rozwoju komunikacji miejskiej.

- Od dziesięcioleci jest ona niezwykle istotnym elementem naszego miasta, bez którego trudno sobie wyobrazić jego funkcjonowanie. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji to firma, z której łomżanie mogą być dumni – mówił prezydent przypominając, że w przyszłym roku MPK zostanie przekształcone z zakładu budżetowego w miejską spółkę. Będzie to stanowiło szansę do dalszego rozwoju przedsiębiorstwa oraz pozwoli w najbliższych latach wprowadzić bezpłatne przejazdy dla wszystkich mieszkańców. – Mamy już darmowe przejazdy dla seniorów, a od października również dla dzieci i młodzieży uczącej się w łomżyńskich szkołach. Są to działania pozytywnie odbierane przez nasze społeczeństwo - mówił prezydent dodając, że wspólnie z dyrektorem oczekuje na dobre wieści z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w sprawie dofinansowania wymiany taboru autobusowego na jeszcze nowocześniejszy niż jest obecnie.

Okolicznościowe gratulacje przekazała również Dorota Kacprzyk, prezes Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej.

Łomżyńska historia

Dyrektor MPK przypomniał, że za początki funkcjonowania komunikacji miejskiej w Łomży uważa się datę 15 lipca 1969 roku, kiedy zostały uruchomione dwie linie autobusowe obejmujące całe miasto i obsługiwane przez 5 autobusów.

- Nasza historia to przede wszystkim ludzie, pracownicy i pasażerowie oraz władze, które decydowały o tym, w jakim kierunku i zakresie rozwijał się transport zbiorowy. Od początku jego istnienia w Łomży, w tej branży przewinęło się prawie 500 osób, co pokazuje, że w komunikacji była mała rotacja pracowników – powiedział dyrektor Janusz Nowakowski podkreślając dobre warunki pracy w łomżyńskim MPK.

Przyjaciele Komunikacji Miejskiej

Uroczystość była okazją do wręczenia różnego rodzaju nagród i odznaczeń.

Złotymi Medalami Prezydenta RP za Długoletnią Służbę uhonorowani zostali: Szczepan Baczewski, Mirosław Białobrzeski, Jan Borawski, Mirosław Brzeziak, Tadeusz Chaberek, Tadeusz Chrzanowski, Jarosław Galiński, Franciszek Gałązka, Robert Gątarski, Mirosław Janczewski, Hanna Kossakowska, Tadeusz Modzelewski, Sławomir Niedźwiedzki, Zbigniew Ostrowski, Halina Pawelczyk, Andrzej Petkowski, Krzysztof Prusiński, Jolanta Świerszcz, Waldemar Węgrowski, Wiesław Zalewski, Krzysztof Zaremba.

Medalami Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej za wieloletnią pracę na rzecz komunikacji miejskiej odznaczeni zostali: Sławomir Dymnicki, Andrzej Gawrych, Jan Górski, Waldemar Jarosik, Paweł Kowalewski, Sławomir Szczech, Zbigniew Świderski.

Przez dyrektora MPK i prezydenta Łomży przyznane zostały również tytuły Przyjaciela Komunikacji Miejskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
jubileusz
Łomża
MPK Łomża

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....