Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

ZTM Warszawa o ogrzewaniu

infotrans
08.01.2016 11:17
0 Komentarzy

Od początku listopada do końca marca temperatura w pojazdachkomunikacji miejskiej powinna być utrzymywana w granicach 5-15 stopniCelsjusza. Pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego prowadzą regularne kontroleogrzewania w stołecznych autobusach i tramwajach.

W okresie jesienno-zimowym temperatura w pojazdachkomunikacji miejskiej powinna wynosić od 5 do 15 stopni Celsjusza. W większościpojazdów system ogrzewania uruchamia się automatycznie, gdy temperaturawewnątrz autobusu lub tramwaju spadnie poniżej 5 stopni Celsjusza. Systemwyłącza się, gdy temperatura wzrośnie do 15 stopni. W starszych pojazdach(m.in. autobusach marki Jelcz i MAN oraz tramwajach 105N) system ogrzewaniajest uruchamiany w zajezdni przez pracowników zaplecza technicznego.

Utrzymanie odpowiedniej temperatury jest uzależnione odwarunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Pomocny w tym przypadku jestsystem tzw. ?ciepłego? guzika. Prowadzący pojazd nie otwiera automatyczniedrzwi na przystankach. Pasażerowie otwierają je samodzielnie. Dzięki temu ?jeżeli na przystankach nie ma oczekujących osób i nikt nie wysiada z pojazdu ?drzwi pozostają zamknięte, ciepłe powietrze nie ?ucieka? na zewnątrz, a chłodnenie dostaje się do środka.

Pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego regularniekontrolują temperaturę oraz system ogrzewania w pojazdach komunikacjimiejskiej. Kontrole ? prowadzone na pętlach ? polegają na elektronicznympomiarze temperatury wewnątrz pojazdu oraz sprawdzeniu nawiewu ciepłegopowietrza z ?kratek? nagrzewających. W przypadku nieprawidłowości na przewoźnikównakładane są kary finansowe.

Informacje o niesprawnym ogrzewaniu można zgłaszać zapośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu 19115 lub strony internetowej ZTM. Wprzypadku zgłoszenia przez stronę internetową należy podać czas i miejscezdarzenia, numer linii oraz numer taborowy. Następnie informacja jestprzesyłana do właściwego przewoźnika, który jest zobowiązany do wyjaśnieniasytuacji. Jeśli pasażer ? przekazując informacje o niewłaściwie działającymogrzewaniu ? poda swoje dane personalne i adresowe, jego zgłoszenie będzietraktowane jako oficjalna skarga, na którą otrzyma pisemną odpowiedź (tylko wprzypadku zgłoszeń przesłanych za pośrednictwem strony internetowej ZTM).

Komentarze