Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

ZKM Gdańsk wygrywa z zimą

infotrans
21.01.2016 20:15
0 Komentarzy

W gotowości czarownice do odśnieżania torów i przecieraki dooczyszczania sieci trakcyjnej z lodu, autobusy tankowane specjalnym zimowympaliwem, które umożliwia pracę silników przy temperaturze do -30 st. C ?gdańskiemu ZKM-owi nie są straszne ani mrozy ani duże opady śniegu.

PRZECIERAKI I CZAROWNICE NA TORACH

Przy minusowych temperaturach każdej nocy na torywypuszczane są specjalne tramwaje ? zwane przecierakami, które oczyszczają siećtrakcyjną z lodu. Natomiast przy dużych opadach śniegu na torach można spotkaćtzw. ?czarownice?, czyli tramwaje służące do odśnieżania i oczyszczania torów zlodu.

ZIMOWE PALIWO

W okresie zimowym, przy minusowych temperaturach, wszystkieautobusy gdańskiego ZKM tankowane są specjalnym zimowym paliwem, któreumożliwia pracę silnika przy temperaturze do -30 st. C.

CIEPŁY GUZIK

Drzwi w tramwajach i autobusach ZKM w Gdańsku otwierają siętylko na przycisk ? na życzenie pasażera. Motorniczowie i kierowcy nieotwierają wszystkich drzwi na raz, by ochronić pasażerów przed zimnem. Tzw.?ciepłe guziki? to przyciski umieszczone wewnątrz i na zewnątrz pojazdów, tużprzy drzwiach.

OGRZEWANIE W POJAZDACH ZKM

Kierowcy i motorniczowie mają obowiązek włączaniaogrzewania, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej +5 stopni. Dodatkowokażdy kierujący pojazdem może na prośbę pasażera włączyć ogrzewanie jeżelitemperatura na zewnątrz wynosi od +10 do +5 stopni.

MOBILE.ZKM.PL ? CZYLI NIE MARZNIJ NA PRZYSTANKU

Dzięki aplikacji www.mobile.zkm.pl, zamiast nerwowegowpatrywania autobusów i tramwajów na przystankach, można wcześniej zobaczyćjaki jest rzeczywisty czas odjazdu. Można to sprawdzić dzięki trzem trybomwyszukiwania: według numeru przystanku, nazwy przystanku lub nazwy ulicy, naktórej znajdują się przystanki komunikacji miejskiej. Wyszukiwarka działa wjęzykach polskim, niemieckim i angielskim.Warto korzystać też zuruchomionej przez ZKM internetowej wyszukiwarki połączeń www.info.zkm.pl,gdzie nie tylko można zaplanować podróż, ale także ?na żywo? zobaczyć na mapie,gdzie w danym momencie znajduje się tramwaj czy autobus.

Komentarze