Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Warszawskie połączenie: Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD

infotrans
17.12.2009 22:23
0 Komentarzy

15 grudnia wystartowała kampania „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”zorganizowana przez Centrum Komunikacji Społecznej we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego. Głównym celem akcji jest poinformowanie mieszkańców warszawskiej aglomeracji o możliwościach, jakie daje wspólny bilet. Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD zintegrował miejskie środki transportu – tramwaje, autobusy, metro z aglomeracyjnym transportem kolejowym – pociągami SKM, Kolei Mazowieckich i WKD. Pasażerowie, korzystając z jednego biletu, mają do wyboru wiele dróg i możliwości szybkiego podróżowania. To doskonała alternatywa dla tkwiących w korkach, zatruwających środowisko samochodów. Bilet aglomeracyjny otworzył przed mieszkańcami podwarszawskich gmin możliwość łatwiejszego dostępu do rynku pracy, kultury i oświaty. Podróżni odczuli korzyści także w portfelach – nie muszą już kupować biletów kolejowych.

Zakres funkcjonowania Wspólnego Biletu ZTM-KM-WKD

Kampania ma zachęcić warszawiaków oraz gości odwiedzających stolicę do zastąpienia samochodów środkami transportu publicznego. Towarzyszyć jej będą działania informacyjne. W środkach komunikacji miejskiej dostępna jest ulotka przedstawiająca schemat linii kolejowych objętych ofertą wspólnego biletu. W wiatach przystankowych pojawią się plakaty, a ulicami będzie jeździć 50 autobusów informujących o zasięgu obowiązywania oferty w Warszawie i sąsiadujących gminach.
Drugi etap kampanii „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”planowany jest na przyszły rok. Pojawi się specjalna ulotka – mapa z układem komunikacyjnym, przydatnymi dla podróżnych informacjami oraz przewodnikiem po ciekawych miejscach stolicy. Będzie ona dostępna w najbardziej uczęszczanych przez warszawiaków i turystów punktach miasta, m.in. na Dworcu Centralnym i Lotnisku im. Fryderyka Chopina. Dzięki spotom reklamowym w telewizjach regionalnych, informacje o idei wspólnego biletu trafią do mieszkańców obszarów położonych poza aglomeracją warszawską.

Komentarze