Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Warszawskie 183 dni do EURO

infotrans
08.12.2011 15:12
0 Komentarzy

Czerwiec przyszłego roku będzie okresem wytężonej pracy wielu służb miejskich, w tym pracowników transportu zbiorowego w Warszawie. Dotyczy to nie tylko pięciu dni, w których na Stadionie Narodowym będą rozgrywane trzy mecze grupowe, mecz ćwierćfinałowy oraz półfinał turnieju. Przez cały czas rozgrywek, między 8 czerwca a 1 lipca 2012 roku, do Warszawy przyjedzie wielu turystów i fanów piłki nożnej. Kluczowa będzie możliwość sprawnego poruszania się po mieście i dojazdu na pl. Defilad (Strefa Kibica) lub na stadion. Strefa Kibica będzie funkcjonować we wszystkie dni turnieju od południa do około 1.00 w nocy. To na ZTM będzie spoczywać obowiązek dowiezienia do niej zainteresowanych, a następnie sprawne rozwiezienie ich do domów lub miejsc zakwaterowania. Do zapewnienia właściwej obsługi turnieju –począwszy od warunków bezpieczeństwa, bazy noclegowej, a skończywszy na dostosowaniu sieci transportu publicznego do wzmożonej pracy w okresie UEFA EURO 2012™- prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, podpisała we wrześniu 2007 roku umowę Miasta-Gospodarza z UEFA. Podjęto decyzje o powołaniu struktur mających zająć się wszelkimi niezbędnymi pracami, zmierzającymi do właściwego przygotowania miasta do sportowych wydarzeń. Utworzono 33-osobowy Zespół Organizacyjny ds. UEFA EURO 2012™m.st. Warszawy pod przewodnictwem Jacka Wojciechowicza, zastępcy prezydenta Warszawy. Znaleźli się w nim koordynatorzy miejscy ds. organizacji UEFA EURO 2012 (powołani zgodnie z wymogami UEFA i pełniący rolę „resortowych ministrów”do przygotowania miasta):
ds. zakwaterowania,
ds. bezpieczeństwa,
ds. promocji i organizacji strefy kibica,
ds. transportu,
ds. własności intelektualnej,
ds. zabezpieczenia medycznego,
ds. wolontariatu i komunikacji społecznej,
ds. telekomunikacji i IT,
ds. zabezpieczenia infrastrukturalnego miasta,
ds. programów społecznych,
oraz sekretarz m.st. Warszawy, dyrektorzy biur Urzędu m.st. Warszawy, burmistrzowie Śródmieścia, Pragi Południe i Pragi Północ, dyrektorzy ZMID, Zarządu Mienia i ZTM oraz komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy.
W obszarze działania koordynatora ds. transportu, którego funkcję pełni Mieczysław Reksnis –dyrektor miejskiego Biura Drogownictwa i Komunikacji znajduje się organizacja obsługi turnieju transportem zbiorowym oraz całościowa organizacja ruchu w mieście: zarówno pojazdów indywidualnych, jak i licznych pojazdów oficjalnych gości UEFA i autokarów. Podstawą tej organizacji jest opracowana tzw. Koncepcja Mobilności na czas turnieju, opisująca, jak w tym czasie ma funkcjonować m.in. komunikacja miejska. W przygotowaniu Koncepcji Mobilności od samego początku biorą czynny udział pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego. Zadanie to zostało powierzone dwóm zespołom roboczym. Zajmą się one przygotowaniem systemu informacji dla kibiców (niezbędne mapki, broszury informacyjne, informatorzy w terenie), nadzorem nad funkcjonowaniem komunikacji miejskiej w czasie turnieju.

Komentarze