Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Szczecińskie Muzeum Techniki i Komunikacji w nowej wersji

infotrans
18.05.2022 17:00
0 Komentarzy

Już wkrótce będzie można odwiedzić nowe przestrzenie Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie.

Prace budowlane zakończone, jest również pozwolenie na użytkownie.  Kamienica jak i łącznik muzeum cieszą oko. To oznacza, że już w najbliższym czasie nowe przestrzenie wypełnią się kolejnymi eksponatami.

Muzealny łącznik

Inwestycja obejmowała budowę nowego łącznika muzeum. To nowe wejście, szatnie, recepcja a także strefa ekspozycyjna z możliwością podwieszania eksponatów. Fasada budynku została wykonana ze szkła, w środku komunikację zapewnia klatka schodowa oraz winda. Nad częścią recepcyjną znajduje się taras wewnętrzny obsługujący kawiarnię. Ściany wewnątrz łącznika wykończone zostały panelami dekoracyjnymi stalowymi w postaci siatki. Elementy takie jak wewnętrzne schody, boks recepcyjny wraz z balustradą tarasu, szacht windowy oraz balustrady antresoli, wykonane zostały z betonu architektonicznego.

Zadanie obejmowało również kompleksowy remont kamienicy przy Niemierzyńskiej. W ramach prac podbito fundamenty kamienicy oraz podwyższono kondygnację piwnicy, po to aby zlokalizować w niej nowe pomieszczenia techniczne i użytkowe. Pomieszczenia wewnątrz przeszły generalny remont. To w nich znajdują się dodatkowe przestrzenie ekspozycyjne, jak również sale edukacyjne i pomieszczenia administracyjne. Metamorfozę przeszła również elewacja kamienicy. Odtworzony został jej historyczny kolor. W ramach robót dodatkowych wymieniona została konstrukcja więźby dachowej.

Zobaczcie to wszystko na filmie:

Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „EBUD” – Przemysłówka Spółka z o.o. Koszt to ponad 18,2 mln zł brutto. Projekt inwestycji przygotowało konsorcjum szczecińskich biur projektowych Ch2 Architekci Sp. z o.o. Sp.K. oraz NAAN Architekci Sp. z o.o. Sp.K. Głównym Projektantem był mgr inż. arch. Michał Kołodziejczyk. Nadzór nad realizacją sprawowała spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. 

Komentarze