Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

SAS Smart Pass – bilet w telefonie z chipem

infotrans
25.02.2011 18:21
0 Komentarzy

SAS, jako jedna z pierwszych linii lotniczych na świecie, opracowała nowy bilet w komórce –SAS Smart Pass. Najnowszy produkt to chip przyklejany do telefonu, który ułatwi odprawę i wchodzenie na pokład samolotu.
Najnowszy produkt to chip przyklejany do telefonu komórkowego, który ułatwi odprawę i wchodzenie na pokład samolotu. Wystarczy, że pasażer zbliży telefon komórkowy z SAS Smart Pass do czytnika, a szybko, oszczędzając czas i z łatwością przejdzie przez procedury na lotnisku. SAS Smart Pass wykorzystuje jedną z najnowszych technologii mobilnych –NFC (Near Field Communication). Jest to krótko zasięgowa, wysokoczęstotliwościowa technologia komunikacji bezprzewodowej, która umożliwia wymianę danych miedzy urządzeniami znajdującymi się w odległości ok. 5cm. Pozwala ona na wygodne wykorzystanie technologii zbliżeniowej m.in. w podróży. W przyszłości coraz więcej telefonów komórkowych będzie wyposażonych w technologię NFC. W chwili obecnej dostępność telefonów komórkowych wyposażonych w NFC jest w Skandynawii ciągle ograniczona, dlatego SAS Smart Pass ma formę nalepki wykorzystującej tę samą technologię. Wkrótce rozpoczną się testy nowego urządzenia, które pozwolą zebrać ważne informacje – przez kilka kolejnych miesięcy wybrana grupa klientów SAS będzie korzystać z SAS Smart Pass na trzech skandynawskich lotniskach: w Aalborgu, Alesund i Malmö.

Czytniki SAS Smart Pass SAS Smart Pass to chip przyklejany do telefonu komórkowego

Czytniki SAS Smart Pass zostaną zainstalowane na stanowiskach do samodzielnej obsługi (SAS Self-service Kiosk), w punktach kontroli bezpieczeństwa i przy bramkach. Po wprowadzeniu na wszystkich lotniskach, czytniki Smart Pass będą również zainstalowane w miejscu, gdzie odbywa się procedura Fast Track, w poczekalniach i strefie bezcłowej.
Badania konsumenckie pokazują, że pasażerowie bardzo doceniają nasze usługi mobilne, np. odprawę przez SMS czy mobilną kartę pokładową. W związku z tym kolejnym, naturalnym krokiem jest wykorzystanie telefonu komórkowego w celu identyfikacji podróży na lotnisku. Wygoda klientów jest tu kluczowym elementem – telefon komórkowy jest bowiem jedną z rzeczy, które w czasie podróży pasażerowie mają zawsze pod ręką.

Komentarze