Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Powstaje III węzeł przesiadkowy we Wrocławiu

infotrans
18.02.2011 15:32
0 Komentarzy

W połowie marca powinna rozpocząć się budowa trzeciego, południowego węzła przesiadkowego we Wrocławiu –w rejonie dworców PKP i PKS. Na skrzyżowaniu ulic Borowskiej, Ślężnej, Suchej oraz Swobodnej łatwiej i wygodniej będzie przesiadać się z autobusów na tramwaj i z tramwajów na autobus. Na zintegrowanym przystanku będą krzyżować się trasy tramwajów, w tym Tramwaju Plus, z autobusami kursującymi między Gajem i centrum Wrocławia. Na ul. Glinianej, po raz pierwszy we Wrocławiu, zostaną wybudowane trzy antyzatoki i przystanek wiedeński. –„Przystanek wiedeński to podniesienie jezdni o ok. 17 cm. tak, aby pasażerom łatwiej było wsiadać i wysiadać do tramwaju”–tłumaczy Paulina Tyniec z wrocławskiego magistratu. –Antyzatoki natomiast to poszerzenie chodnika kosztem jezdni i dopasowania jej do zatrzymującego się tramwaju.”Autorem projektu jest firma Grontmij Polska Sp. z o.o., Biuro Projektów Transport, Oddział Katowice.

Wizualizacja południowego węzła przesiadkowy we Wrocławiu, jako strategicznego punktu w systemie transportowym miasta. Wizualizacja południowego węzła przesiadkowy we Wrocławiu, jako strategicznego punktu w systemie transportowym miasta. Wizualizacja południowego węzła przesiadkowy we Wrocławiu, jako strategicznego punktu w systemie transportowym miasta. Wizualizacja południowego węzła przesiadkowy we Wrocławiu, jako strategicznego punktu w systemie transportowym miasta.

Nowy, zintegrowany przystanek autobusowo-tramwajowy we Wrocławiu powinien zacząć działać na przełomie sierpnia i września 2011 r. 9 lutego br., Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu ogłosił przetarg na roboty budowlane, a prace powinny rozpocząć się w drugiej połowie marca br. Dla mieszkańców południa Wrocławia oznacza to utrudnienia w podróżowaniu. Według planów tramwaje na Tarnogaj nie będą kursowały do początku lipca br.

Wizualizacja południowego węzła przesiadkowy we Wrocławiu. Wizualizacja południowego węzła przesiadkowy we Wrocławiu. Wizualizacja południowego węzła przesiadkowy we Wrocławiu. Wizualizacja południowego węzła przesiadkowy we Wrocławiu. Wizualizacja południowego węzła przesiadkowy we Wrocławiu. Wizualizacja południowego węzła przesiadkowy we Wrocławiu. Wizualizacja południowego węzła przesiadkowy we Wrocławiu. Wizualizacja południowego węzła przesiadkowy we Wrocławiu. Wizualizacja południowego węzła przesiadkowy we Wrocławiu.

Podsumujmy: we Wrocławiu będą łącznie cztery węzły przesiadkowe. Dwa z nich –przy pl. Powstańców Wielkopolskich (północny) i na rondzie Reagana (wschodni), już istnieją. Budowa kolejnego (zachodniego) –na placu Jana Pawła II, według planów powinna rozpocząć się w marcu br. Do przetargu stanęły trzy firmy. –„Z pracami powinniśmy zdążyć do końca wakacji”–mówi Sławomir Kanik ze spółki Wrocławskie Inwestycje.

Komentarze