Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Pierwszy komunikacyjny audio-przewodnik w Wilnie. Na linii numer 2

infotrans
15.05.2022 13:00
0 Komentarzy

W maju stolica Litwy wdrożyła ciekawy sposób na zwiedzanie miasta podczas korzystania z transportu publicznego.

Wystarczy pobrać audio przewodnik i wejść na pokład trolejbusu linii 2, i przenieść się w czasie. To wyjątkowy sposób na poznanie Wilna podczas podróży do pracy czy turystycznej wizyty.

Podróżując dwójką

Jadąc wileńskim trolejbusem na linii numer 2, pasażerowie usłyszą 13 opowieści, które przybliżą historię Wilna – mury miejskie, ulice Jogailos i Žygimantų (ta ostatnia była bulwarem o szerokości 26 m) czy nawet przebudowywany dwanaście razy Zielony Most. Projekt „Wilno na pół etatu” obiecuje, że pasażerowie odkryją tę trasę zupełnie na nowo.

-„To kolejny prezent dla tych, którzy kochają Wilno. Cieszę się, że pojawia się coraz więcej projektów poznawczych, które tworzą nie tylko wartość informacyjną, ale także emocjonalną” – powiedział burmistrz Wilna Remigijus Šimašius.

Jak informuje miasto, trasa nr 2 nie została wybrana przypadkowo. To pierwsza trolejbusowa linia kursujący w Wilnie od połowy XIX w., która do dzisiaj kursuje po prawie tej same trasie – omijając Aleję Giedymina i dojeżdżając do miasteczka studenckiego w Saulėtekis.

Jak to działa?

Odsłuchanie audio przewodnika jest proste – wystarczy na telefonie odtworzyć odpowiednią ścieżkę audio, gdy trolejbus zatrzyma się na przystanku, wskazanym w audio-przewodniku. Czas trwania każdej opowieści dostosowany jest do normalnej prędkości trolejbusu, dzięki czemu pasażerowie będą mogli podziwiać widoki przez okno i słuchać opowieści.

Wskazane jest rozpoczęcie wycieczki od stacji początkowych, gdyż informacje w audio-przewodniku prezentowane są w tej kolejności.

Dodajmy, że Wilno oferuje już ponad 70 pieszych tras z audio-przewodnikami, dostępnymi na platformie „Wilno w niepełnym wymiarze godzin” i w aplikacji mobilnej.

Komentarze