Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Papierowe bilety za drogie dla Białegostoku

infotrans
24.02.2020 08:30
0 Komentarzy

Białystok zakończył przetarg na dostawę biletów obowiązujących w Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Do zamawiającego wpłynęły aż trzy oferty od następujących firm:

  •  Spółdzielni Rzemieślnicza Wielobranżowa „FENIKS” – 498 000,00 PLN,

  •  Drukarni Częstochowskie Zakłady Graficzne Sp. z o.o. – 442 500,00 PLN,

  •  konsorcjum: SILGRIN Sp. z o.o. i Graf Art. Drukarnia Sp. z o.o. – 267 000,00 PLN.

Środki jakie zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia były skromne i wynosiły 185 000,00 PLN brutto.

W tej sytuacji miasto postanowiło unieważnić przetarg. Takie postępowanie nie do końca jest niezrozumiałe, albowiem istnieje małe prawdopodobieństwo, że Białystok otrzyma tańsze oferty. Z pewnością konieczne będzie zwiększenie budżetu na to zadanie. Miasto chciało podpisać umowę z wybranym wykonawcą na okres 24 miesięcy.

Wymagania miasta

Niedoszłe zamówienie polegało na dostawie bloczków biletowych w liczbie 150 000. Zamawiający zastrzegł możliwość wprowadzenia nowych wzorów biletów jak również ewentualnej zmiany nadruku cen na biletach, bez zmiany ogólnej liczby bloczków. Zamawiający chciał, aby bilety były produkowane w klejonych bloczkach, po 100 sztuk w bloczku. Miały mieć wymiary: 35 mm x 70 mm.

SIWZ przewiduje wymóg użycia papieru offsetowego do produkcji biletów z barwionymi włóknami, nakładanymi na etapie produkcji papieru, widocznymi w świetle UV (niebieskie i żółte), a także z zastrzeżonym dla wykonawcy znakiem wodnym. Dodatkowo numer i seria biletu powinny być nadrukowane czerwoną farbą fluorescencyjną, dającą efekt promieniowania w UV. Zamawiający oczekiwał przedstawienia próbnego wydruku wzorów (proofa) biletów (jedna sztuka w każdym wzorze) oraz certyfikatu potwierdzającego zarejestrowanie hologramu w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Producentów Hologramów IHMA, w terminie do 5 dni roboczych od dnia podpisania umowy.

Miasto miało określone wymagania dotyczące dostarczenia przedmiotu zamówienia:

– realizacja dostaw – maksymalnie w 6 częściach,

– dostawa pierwszej partii biletów – w terminie do 14 dni od daty podpisania umowy,

– wielkość, asortyment i termin realizacji kolejnych dostaw biletów miał być sprecyzowany z minimum dwutygodniowym wyprzedzeniem,

– bilety miały być dostarczone w paczkach maksymalnie po 500 bloczków o jednakowych nominałach z oznaczeniem rodzaju biletu.

Komentarze