Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Lubelska komunikacja miejska jeszcze bardziej bezpieczna

infotrans
03.04.2022 13:00
0 Komentarzy

31 marca Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie ogłosił kolejne postępowanie na zakup urządzeń do neutralizacji patogenów chorobotwórczych

Tym razem chodzi o rozmieszczenie i montaż specjalistycznych urządzeń w 8 pojazdach komunikacji miejskiej.

Przetargowe wymagania

Postępowanie jest prowadzone przez trybie zapytania ofertowego. Lublin czeka na oferty do 15 kwietnia. Nastepnie dokona wyboru najkorzystniejszej oferty w oparciu o jedno – najniższą cenę. Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach międzynarodowego projektu „MOVE IT like Lublin – a Chisinau public transport sustainable development initiative” (Działaj jak Lublin – inicjatywa na rzecz zrównoważonego rozwoju transportu publicznego w Kiszyniowie), finansowanego w ramach programu Local Authorities: Partnerships for sustainable cities 2020 (Władze Lokalne – Partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju miast 2020)

Obecnie ponad 60% autobusów i trolejbusów wyposażonych jest w urządzenia do dezynfekcji, które wykorzystują promieniowanie o najszerszym spektrum biobójczym – lampy UV-C. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu niszczone są wirusy, w tym SARS-CoV-2, oraz bakterie, grzyby i pleśnie. Pojazdy, w których zastosowano powyższe rozwiązanie zostaną oznakowane specjalnymi naklejkami informującymi pasażerów o zastosowanej metodzie dezynfekcji.

Lampy UV-C są zamontowane w klimatyzatorach. Stanowią one skuteczny system ciągłej dezynfekcji powietrza przepływającego przez układy klimatyzacji i dystrybucji powietrza w autobusach i trolejbusach.

Zasada działania oparta jest na emisji promieniowania UV-C o odpowiednio dobranej długości fali. Powietrze z przestrzeni pasażerskiej jest zasysane, następnie dzięki promieniowaniu UV-C odkażane, po czym wraca do przestrzeni pasażerskiej pojazdu. System wykazuje wysoką skuteczność neutralizacyjną i jest w pełni bezpieczny dla człowieka. Dzięki specjalnym osłonom nie kieruje promieniowania UV-C do przestrzeni pasażerskiej. Może być więc bezpiecznie eksploatowany podczas realizacji codziennych zadań przewozowych i obecności pasażerów w pojeździe.

Metoda dezynfekcji pojazdów z wykorzystaniem lamp UV-C została zapoczątkowana w Lublinie w marcu ubiegłego roku.

Komentarze