Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Łódzka Telimena ubrała Nadzór Ruchu MPK-Łódź

infotrans
02.05.2017 16:46
0 Komentarzy

Dzięki współpracy MPK-Łódź i łódzkiej firmy Telimena 50 dyspozytorów Nadzoru Ruchu

MPK-Łódź zmieniło swoje ubrania służbowe. Pierwszy raz w historii funkcjonowania tego Działu jego pracownicy mają wyróżniające ich umundurowanie. Do tej pory byli ubrani tak samo jak kierowcy i motorniczowie, a jedynym elementem, który ich wyróżniał były charakterystyczne czapki.

Telimena specjalizuje się w projektowaniu i produkcji odzieży korporacyjnej, umundurowania oraz tóg prawniczych. Posiada pozycję jako producent odzieży służbowej dla przedsiębiorstw komunikacji publicznej. W portfolio odbiorców są m.in. PKP Intercity, Przewozy Regionalne, MZA w Warszawie, Tramwaje Warszawskie. Ostatnio do tego grona dołączyło również Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łodzi.

Projektując ubiór dla pracowników MPK-Łódź brano pod uwagę to, iż odzież służbowa będzie eksploatowana w różnych warunkach klimatycznych (pory roku, równocześnie na zewnątrz i wewnątrz pojazdów – obiektów), zatem powinna być ona uniwersalna, lekka, wytrzymała (długie i intensywne okresy użytkowania), estetyczna, łatwa w konserwacji, wygodna, zapewniająca właściwy komfort cieplny (zimnochronna, wodochronna, wiatrochronna, przewiewna), przy czym powinna uwzględniać jednoczesne użytkowanie w klimatyzacji z ekspozycją silnego promieniowania słonecznego, zaś ceny ubiorów i usług muszą mieścić się w ramach możliwości budżetowych Klienta.

Kolekcja ubiorów służbowych MPK powstała w ścisłej współpracy zarówno z funkcjonującą w MPK-Łódź Komisją Odzieżową jak i przyszłymi użytkownikami. Wykonana została z nowoczesnych materiałów, uwzględnia kolorystyczne założenia firmy, natomiast konstrukcje, fasony zostały opracowane tak by zapewnić optymalną funkcjonalność, a przy tym wygodę w ich użytkowaniu. Składa się ona z dwóch zasadniczych części, jednej o charakterze reprezentacyjnym, czyli garniturów, koszul, krawatów i drugiej, która będzie użytkowana w toku wykonywania codziennych obowiązków, w różnych warunkach pogodowych. Na tę część składają się :

– wielofunkcyjna, wodoodporna kurtka z tkaniny laminowanej z membraną paroprzepuszczalną, z elementami odblaskowymi. Może być noszona samodzielnie lub w zestawie z bluzą polarową, która stanowi jej część.

– bardzo lekka kurtka typu szwedka, przewidziana na okres letni, która także wykonana jest z tkaniny laminowanej z membraną paroprzepuszczalną.

W ramach zestawu wchodzą także koszulki polo z krótkim bądź długim rękawem oraz spodnie typu bojówki a także wysokiej jakości wodoodporne obuwie charakteryzujące się wysoką wytrzymałością i świetnie sprawdzające się w warunkach miejskich.

Nowe umundurowanie jest przede wszystkim bardzo praktyczne, podobne do stosowanego przez służby mundurowe (dotychczas był to strój typowo garniturowy”).

Wzory i tkaniny stosowane do tej pory zostały wprowadzone kilkanaście lat temu i ulegały stopniowym modyfikacjom. Teraz umundurowanie zostanie zmienione w całości. Zostało unowocześnione, a materiały z których zostało wykonane są lepsze jakościowo.

Dużo elementów ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników w ruchu ulicznym. Wyróżniającym elementem umundurowania dyspozytorów Centrali Ruchu pozostanie czapka z daszkiem, kamizelka odblaskowa oraz rękawiczki.

Co z pozostałymi pracownikami?

Nowym wzornictwem strojów służbowych MPK planuje objąć wszystkich pracowników i pracowniczki, którzy podlegają obowiązkowi stroju służbowego (a więc m.in. kierowców i motorniczych, a także pracowników Zakładu Przewozu Osób Niepełnosprawnych). Z uwagi na duży zakres zmian i liczbę prowadzących (ponad 1800 pracowników), nowe elementy ubrań będą wprowadzane stopniowo.

Konieczność zmian w przepisach wewnętrznych i przeprowadzenie nowych postępowań zamówieniowych, wymusza początek realizacji projektu na II połowę roku i prawdopodobnie wtedy ogłoszone zostaną przetargi na kolejne dostawy umundurowania dla pracowników MPK.

Komentarze