Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Łódź: Komunikacyjne podsumowanie „Nocy Muzeów” 2012

infotrans
25.05.2012 10:19
0 Komentarzy

Tegoroczna edycja „Nocy Muzeów”jak zawsze przyciągnęła setki zwiedzających spragnionych spotkania z historią. Podobnie jak 39 innych placówek w Łodzi, również Muzeum Komunikacji Miejskiej otworzyło swoje podwoje, udostępniając bezpłatnie wystawę stałą oraz czasową –serię modeli tramwajów z lat 1989-1960 autorstwa p. Wiktora Jarzyny. Po zapoznaniu się z kolekcją muzealną goście licznie odwiedzali sklepik z pamiątkami, a największą popularnością cieszyły się papierowe modele tramwajów i autobusów do składania. Podczas wizyty w Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK-Łódź można było również złożyć wniosek na wydanie nowej, elektronicznej MIGAWKI. Chętni wypełniali papierową deklarację, a następnie na miejscu wykonywano ich fotografię do biletu. Z tej niepowtarzalnej okazji skorzystało w sumie kilkadziesiąt osób. Przed północą Muzeum odwiedzili uczestnicy Nocnego Przejazdu Rowerowego, podczas którego zapaleni cykliści odwiedzali różne łódzkie placówki muzealne. Cykliści podczas dwudziestominutowego postoju zapoznali się ze zbiorami, a następnie odjechali do Muzeum Bajki.
Dzięki uruchomieniu czterech linii specjalnych tysiące pasażerów mogło odwiedzić wiele łódzkich muzeów i innych placówek kulturalnych. Tramwajowe linie M1 i M2 oraz autobusowe M3 i M4 wprost pękały w szwach. Szczególną popularnością cieszył się skład 5N+5ND z początku lat 60 XX wieku, kursujący na linii M1, obsługiwany przez brygadę konduktorską z Klubu Miłośników Starych Tramwajów. Dla pasjonatów zabytków na kołach Noc Muzeów przyniosła kolejne atrakcje. W północnej części Łodzi kursował wagon Sanok z prywatnej kolekcji Tomasza Adamkiewicza, a na nieco dalej na południe i w rytmie samby –Ikarus 260 należący do Stowarzyszenia Ikarus Team Polska. Pełna atrakcji noc z dnia 19 na 20 maja zakończyła się w Muzeum o godz. 1, a ostatnie pojazdy wróciły do zajezdni ok. 2:30.

Komentarze