Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Lepsze zaplecze socjalne dla kierowców autobusów i motorniczych WTP

infotrans
31.07.2023 18:02
0 Komentarzy

Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie szuka wykonawcy modernizacji pomieszczeń na 12 pętlach autobusowych i tramwajowych.

Budynki te zostaną wyremontowane i planowo mają być oddane do użytku w 2024 roku.

dwanaście pętli

W Warszawie jest kilkadziesiąt ekspedycji z pomieszczeniami socjalnymi na pętlach autobusowych i tramwajowych. Te na pętlach tramwajowych są własnością Tramwajów Warszawskich a autobusowe Zarządu Transportu Miejskiego lub Miejskich Zakładów Autobusowych. ZTM chce wyremontować swoje pomieszczenia tak, aby kierujący pojazdami mieli odpowiednie warunki socjalne do odpoczynku, przerwy na posiłek czy toalety.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury, w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy w komunikacji miejskiej oraz autobusowej komunikacji międzymiastowej, za zapewnienie odpowiednich warunków socjalnych odpowiedzialni są pracodawcy zatrudniający prowadzących pojazdy. Jednak Zarząd włączył się w ten proces, ponieważ część budynków na pętlach jest jego własnością, a linie autobusowe Warszawskiego Transportu Publicznego obsługiwane są przez kilku operatorów.

Na podstawie przeglądu zabudowań do zmodernizowania wytypowaliśmy 12 ekspedycji: Gocław, Marysin, Stare Bemowo, Wilanów, Witolin, Żerań, Sadyba, Stegny, Wiatraczna, Metro Wilanowska, Ursus Niedźwiadek, Plac Hallera. Nowowybudowane pętle (Ostroroga, Winnica) powstały od razu z budynkami socjalnymi, w których kierowcy mogą odpocząć, wypić ciepły napój, zjeść posiłek oraz skorzystać z toalety.

Oferty można składać do 18 września 2023 r.

fot. ZTM Warszawa

Przedmiot przetargu

Wykonawca wyłoniony w przetargu przeprowadzi inwentaryzację na podstawie której opracuje projekty techniczne modernizacji i przebudowy pomieszczeń wraz z instalacjami. W zależności od stanu technicznego budynków, może być przeprowadzona przebudowa ścianek działowych, a także wymiana: stolarki drzwiowej, okładzin ściennych i podłogowych, urządzeń sanitarnych i armatury towarzyszącej, instalacji elektrycznej wraz z przebudową lub wymianą oświetlenia. Ponadto przeprowadzone zostaną roboty malarskie.

Wykonawca zapewni dostawę i montaż wyposażenia dla pomieszczeń, zamontuje również instalację dla kontroli dostępu i monitoringu. Wykona pomiary i badania niezbędne do użytkowania, a także przygotuje dokumentację powykonawczą dla wszystkich modernizowanych pomieszczeń.

Na oferty ZTM czeka do 28 lipca 2023 roku. W wyborze dostawcy będą brane pod uwagę dwa kryteria: cena oraz wydłużony okres gwarancji jakości na zamontowane urządzenia, materiały i instalacje. Prace remontowe powinny zakończyć się do 30 kwietnia 2024.

Komentarze