Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Krakowskie konsultacje komunikacyjne

infotrans
25.02.2011 17:48
0 Komentarzy

Władze Krakowa rozpoczęły największe w historii miasta konsultacje społeczne – dotyczą opracowania nowej siatki połączeń komunikacji zbiorowej w aglomeracji. Ankieta pozwoli Zarządowi Infrastruktury Komunalnej i Transportu przygotować założenia do remarszrutyzacji, czyli opracowania nowej siatki połączeń komunikacyjnych. Dzięki opiniom mieszkańców będziemy w stanie opracować ich trasy poruszania się komunikacją miejską i dostosować do tego ofertę autobusów i tramwajów. Rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu ZIKiT Jacek Bartlewicz poinformował, że w ramach akcji organizator transportu publicznego zapyta jak najwięcej krakowian o ich ocenę komunikacji zbiorowej w mieście oraz poprosić ich o sugestie. Każdy pasażer może wypełnić ankietę. Znajduje się ona na stronie internetowej www.sprawnakomunikacja.com . Tam na internautów czeka prosty w obsłudze formularz. Wypełnienie go nie powinno zająć więcej niż dziesięć minut. Uwaga! W celu zabezpieczenia się przed masowym wysyłaniem tych samych ankiet z jednego komputera wprowadzono ograniczenie;po czterech próbach możliwość wysyłania ankiet zostanie wyłączona.

Komunikacja miejska w Krakowie

W przyszłym tygodniu papierowe wersje zostaną dołączone (jako dodatek) do wszystkich lokalnych dzienników. 3 marca pojawią się w Gazecie Wyborczej, Dzienniku Polskim, Fakcie, Echu Miasta, a 4 marca w Gazecie Krakowskiej. ZIKiT będzie je również dystrybuował w szkołach i kościołach. Wypełnioną ankietę będzie można wrzucić do jednej z 20 skrzynek miejskich, ustawionych na najważniejszych przystankach w Krakowie. –„Dzięki opiniom mieszkańców będziemy w stanie opracować nowe trasy poruszania się komunikacją miejską i dostosować do tego ofertę autobusów i tramwajów”- zaznaczył rzecznik. Naukowcy zajmujący się transportem w miastach przyjmują, że raz na dekadę należy przeprowadzić gruntowną reformę siatki połączeń, opartą o badania szlaków przemieszczania się pasażerów. W Krakowie ostatnia taka operacja odbyła się 11 lat temu.
W tym czasie miasto znacznie się rozbudowało, powstały nowe osiedla, a wraz z nimi kolejne potrzeby komunikacyjne.
Komunikacja miejska w Krakowie oparta jest na transporcie autobusowym i tramwajowym. Autobusy kursują na blisko 90 liniach miejskich oraz ponad 60 aglomeracyjnych obejmujących także sąsiednie gminy. Wykonuje je dwóch przewoźników: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie oraz stołeczna firma Mobilis. Tramwaje kursują na blisko 30 liniach.
Konsultacje społeczne będą trwały do połowy marca, później ZIKIT zajmie się opracowaniem wyników badań i ogłoszeniem przetargu na remarszrutyzację w oparciu o opinię mieszkańców Krakowa. Poniżej lista przystanków komunikacji miejskiej, gdzie do specjalnych skrzynek będzie można wrzucić wypełnione ankiety:
Pętla Kurdwanów
Pętla Bieżanów
Rondo Matecznego
Estakada na Wielickiej
Plac Bohaterów Getta
Rondo Grunwaldzkie
Pętla Salwator
Hala Targowa
Basztowa – Westerplatte
Rondo Mogilskie
AGH
Plac Inwalidów
Nowy Kleparz
Pętla Krowodrza
Pętla Bronowice
Rondo Barei
Rondo Piastowskie
Rondo Kocmyrzowskie
Plac Centralny
ul. Brożka

Komentarze