Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Kontrolerzy odbierani pozytywnie

infotrans
12.02.2016 21:38
0 Komentarzy

Od 1 lutego krakowscy kontrolerzy przeprowadzili ponad 7tysięcy kontroli w tramwajach i autobusach. Od początkumiesiąca sprawdzaniem biletów na zlecenie Zarządu Infrastruktury Komunalnej iTransportu, zajmuje się firma Renoma i połowa kontrolerów pracuje teraz wcharakterystycznych służbowych strojach: granatowa kurtka i spodnie (lubspódnica), biała koszula i bordowy krawat. W tym gronie są także trzy Panie.

W ciągu dwóch tygodni przeprowadzono 7700 kontroli, wydano2268 wezwań do zapłaty oraz w 891 przypadkach pasażerowie opłacili ?przejazd nagapę? u kontrolera gotówką lub kartą. Zgodnie z umową, firma w ciągu miesiąca,powinna przeprowadzić co najmniej 15 tysięcy kontroli (w okresie wakacyjnym10,5 tys.). Miesięcznie kontrolerzy powinni także wystawić 6 tysięcy opłatdodatkowych (w wakacje mniej ? 4.200). Liczby te zostały ustalone na podstawiestatystyk z ubiegłych lat.

Krakowianie powoli przyzwyczajają się do nowych kontrolerówi odbierają ich pozytywnie:

– Od początku naszej działalności w Krakowie nieodnotowaliśmy żadnego przypadku agresji ze strony ?gapowiczów?, co jestewenementem w naszej pracy. Można śmiało powiedzieć, że mundur łagodzi obyczaje? mówi Marcin Bonisławski z Renomy.

W Krakowie obecnie pracuje na trzy zmiany ponad 100kontrolerów, z czego połowa jest rozpoznawalna, natomiast pozostali działają wcywilnych ubraniach. Okazuje się, że taki system mieszany jest konieczny, bokontrolerzy w granatowych strojach są wprawdzie cieplej przyjmowani przezpasażerów, ale za to mają niższą skuteczność docierania do osób, które jeżdżąbez biletu:

– Przyznają, że niektórzy pasażerowie na ich widok wysiadająz pojazdu albo szybko kasują bilety. Opcja mieszana jest więc optymalna, żebynasza praca była w pełni skuteczna ?mówi Marcin Bonisławski.

Kontrolerzy pracują 24 godziny na dobę i są wyposażeni welektroniczne czytniki, przez co wszystkie kontrole są od razu rejestrowane wsystemie. Biuro obsługi pasażerów oraz miejsceprzyjmowania wniosków i zażaleń znajduje teraz przy ul. Wileńskiej 2a(przecznica od al. 29 Listopada), a nie jak wcześniej przy ul. Wawrzyńca. Punktczynny jest: w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki w godz. 8-16 oraz w środyw godz. 10-18. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 12 306 7711.


Komentarze