Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Komunikacja wspiera Ukrainę: Bezpłatne przejazdy w Żywcu i Komunikacji Beskidzkiej

infotrans
08.03.2022 21:00
0 Komentarzy

Od 8 marca uchodźcy wojenni z ukraińskim obywatelstwem mogą do końca kwietnia korzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami Komunikacji Beskidzkiej i MZK Żywice.

Aktualny spis wszystkich systemów komunikacyjnych z bezpłatną komunikacją dla Ukraińców znajduje się na

Komunikacja Beskidzka

Uprawnieni do przejazdu są obywatele Ukrainy, którzy przekroczyli polską granicę po 23 lutego. Pasażer musi posiadać paszport lub inny dokument urzędowy z udokumentowaną datą wjazdu.

Komunikacja Beskidzka organizuje publiczny transport pasażerski w powiecie bielskim – w gminach Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Szczyrk, Wilamowice i Wilkowice, a także na trasach do Osieka, Kęt i Andrychowa w Małopolsce. Przewoźnik dysponuje ok. 80 autobusami.

Nieodpłatne przejazdy dla autobusami MZK wprowadziło także Bielsko-Biała. Uchodźcy mogą z tego korzystać do końca marca. Władze miejskie nie wykluczyły, że – jeśli zajdzie taka potrzeba – okres ten zostanie przedłużony. Podobne działania podjął także przewoźnik z Oświęcimia.

MZK Żywiec

8 marca także burmistrz Żywca Antoni Szlagor ogłosił, że wojenni uchodźcy z Ukrainy będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami żywieckiego MZK.

Jak zaznaczył burmistrz wydając zarządzenie w tej sprawie wziął pod uwagę bieżącą sytuację migracyjną w Polsce, a przede wszystkim w Żywcu. Na mocy rozporządzenia wojenni uchodźcy z Ukrainy, którzy przekroczyli granicę z Polską po 23.02, mogą jeździć darmowo autobusami MZK Żywiec na terenie Żywca oraz gmin Gilowice, Lipowa, Łodygowice, Radziechowy-Wieprz, Świnna, Czernichów.

-„Podstawą do bezpłatnego przejazdu jest paszport lub inny dokument urzędowy z udokumentowaną datą przekroczenia granicy Polski – podkreślił  burmistrz Antoni Szlagor.

Komentarze