Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Kierunki rozwoju ruchu pieszego? Lublin pyta mieszkańców

infotrans
20.06.2016 15:00
0 Komentarzy

Urząd Miasta Lublin, autorzy projektu ?Miasto dlaLudzi ? lubelskie standardy infrastruktury pieszej? oraz firma TransEkozapraszają na spotkanie poświęcone kierunkom rozwoju ruchu pieszego w Lublinieoraz wymianie wiedzy nt. potrzeb pieszych w mieście i dobrych praktykprojektowych dot. ruchu pieszego.

„Od blisko 2 lat wspólnie z partnerami ze stronyspołecznej pracujemy nad tematyką ruchu pieszego w mieście. W ramachopracowywania docelowego dokumentu Standardów Pieszych chcemy korzystać zdoświadczeń innych miast i wiedzy gości zapraszanych do Lublina. Do udziału idyskusji na otwartych spotkaniach szczególnie chcemy zaprosić mieszkańcówLublina, którzy najlepiej znają lokalne problemy i potrzeby, ale także mogąprzekazać nam różne ciekawe rozwiązania i pomysły” ? mówiKrzysztof Żuk, prezydent Lublina

Gościem specjalnym seminariumbędzie Zygmunt Użdalewicz, który przedstawi prezentację ?Miejsce dla człowiekaw przestrzeni ulicznej?. Zygmunt Użdalewicz od wielu lat zajmuje sięzagadnieniami inżynierii ruchu, jest doradcą i konsultantem w zakresierozwiązań komunikacyjnych. Jako pierwszy w Polsce opracował wytyczneuprzywilejowania transportu publicznego oraz zbiór zasad uspokojenia ruchudrogowego. Od lat 70. XX w. propaguje tezę o konieczności humanizacjiprojektowania rozwiązań komunikacyjnych. Uczestniczył w procesie zamknięcia dlaruchu kołowego Starego Miasta w Warszawie i Krakowie.

Drugim tematem,zaprezentowanym przez Agnieszkę Rogalę z biura projektowo-konsultingowegoTranseko będą ?Piesi w centrum Leicester?.

Podczas warsztatów uczestnicybędą analizowali założenia dotyczące wstępnej koncepcji sieci pieszej wLublinie. Główna sieć piesza ma obejmować zarówno istniejące ciągi wzdłuż drógi terenów zielonych, ale także zakładać powstanie nowych, takich które pozwoląna skrócenie drogi, uczynienie jej bardziej komfortową i bezpieczną. Sieć możeobejmować połączenia najszybsze, ale także nieco dłuższe, położone dalej odgłównych dróg. Rozwój takich sieci będzie sprzyjał nie tylko zachęceniumieszkańców do częstszego chodzenia pieszo, ale również ułatwi dotarcie doprzystanków i węzłów komunikacji miejskiej.

LUBELSKIE STANDARDY PIESZE.KIERUNKI ROZWOJU RUCHU PIESZEGO W LUBLINIE

Spotkanie odbędzie się wśrodę, 15 czerwca (środa) w Centrum Kultury, w Sali Czarnej (ul. Peowiaków 12).

Spotkanie podzielone jest na dwie części:

  • seminariumw godzinach 16:00-18:00 ? wstęp wolny
  • warsztaty,od godz. 18:15

Udział w warsztatach jestmożliwy po dokonaniu zgłoszenia na adres: [email protected]

Komentarze