Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Gdynia szuka partnerów do budowy i utrzymania 262 wiat przystankowych

infotrans
03.07.2023 10:01
0 Komentarzy

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni ogłosił wstępne konsultacje rynkowe w związku z planowanym projektem pod nazwą: „Budowa i utrzymanie wiat przystankowych na terenie Miasta Gdyni w formule PPP”.

Konsultacje mają stanowić podstawę do ogłoszenia postępowania przetargowego, które planowane jest na listopad 2023 r.

Aktualna sytuacja z gdyńskimi wiatami

Miasto Gdynia jest związane umowami z firmami AMS S.A. oraz Clear Channel Poland sp. z o. o. w przedmiocie eksploatacji łącznie 223 wiat przystankowych. Gdynia, dostrzegając konieczność wymiany wszystkich wiat na nowe, postanowiła zakończyć obecnie obowiązujące umowy. Zakup i instalacja nowych wiat spoczywałyby po stronie wyłonionego podmiotu – dzierżawcy terenu. Mając na względzie, iż aktualnie obowiązująca umowa obejmuje blisko 260 obiektów, przewiduje się, iż proces demontażu lub wymiany na nowe, obecnie funkcjonujących wiat przystankowych oraz wolnostojących paneli reklamowych oraz przygotowania terenu pod budowę nowych wiat i paneli reklamowych, będzie trwał co najmniej kilkadziesiąt miesięcy.

Partnerstwo prywatne

W związku z tym, miasto rozważa możliwość wyłonienia inwestora w celu kompleksowej realizacji projektu polegającego na budowie wiat przystankowych we wskazanych przez gminę miejscach na terenie gminy Gdynia oraz w oparciu o projekt wiat, który został opracowany przez gminę. Następnie przewidywane jest wieloletnie utrzymanie przez partnera prywatnego wybudowanych wiat na zasadach uzgodnionych w toku negocjacji warunków umowy. W ramach nowej umowy przewiduje się montaż 262 nowych wiat. Poza aktualnie obsługiwanymi przez podmioty prywatne wiatami (223 szt.), miasto chce zaproponować 39 nowych lokalizacji (przystanki, na których obecnie stoją wiaty należące do ZKM), które stały się na tyle atrakcyjne, że także mogą być utrzymywane przez partnera prywatnego. Wstępnie miasto zakłada 15-letni okres trwania etapu eksploatacji projektu.

Formalności

Wnioski o dopuszczenie do udziału w konsultacjach rynkowych inwestorzy mogą składać do 14 lipca. We wrześniu miasto planuje sporządzenie oceny efektywności tego przedsięwzięcia. W listopadzie ma ruszyć przetarg, zaś wybór najkorzystniejszej oferty przewidywany jest w maju/czerwcu 2024 r.

Komentarze